Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Na Pouchově se bude stavět nová tělocvičná hala i s parkovištěm

Na Pouchově se bude stavět nová tělocvičná hala i s parkovištěm

Na místě, kde stávala původní pouchovská sokolovna, se bude stavět nová tělocvičná hala. Kromě zázemí a prostor tělocvičny by měla být vybudována i parkovací stání pro veřejnost pro celkem 46 aut.

Ilustrační foto
7. října 2019 - 08:00

Předpokládaná cena stavby je 55 milionů bez DPH, finální cenu ale stanoví výběrové řízení. Vypsáno by mělo být během října, dnes jeho podmínky navíc schválili zastupitelé.  

„Ještě před zahájením prací musí být provedena přeložka silových kabelů distribuční sítě, vedení telekomunikace a také musí být ukončeny přípojky dosavadní sokolovny. Podle zadávací dokumentace bychom měli staveniště předávat vysoutěženému zhotoviteli na jaře příštího roku, přičemž je na stavbu včetně vyklizení staveniště a kolaudace 16 měsíců. V případě příznivých podmínek by mohlo být hotovo v létě roku 2021,“ sdělil investiční náměstek primátora Jiří Bláha.Vybudovat by se mělo zázemí a prostor tělocvičny a nově také parkovací stání pro 46 automobilů určené pro veřejnost, kdy polovina bude přímo v areálu a druhá vně. Předpokládaná cena zakázky je 55 milionů korun bez DPH, finální cenu ale určí až výsledek výběrového řízení.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)