Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Na Psychiatrické klinice vznikla nová herna a čekárna pro děti

Na Psychiatrické klinice vznikla nová herna a čekárna pro děti

Nová herna a čekárna pro dětské pacienty Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, kterou vybudovala Nadace Archa Chantal, se dočkala slavnostního otevření.

Nová herna
5. října 2022 - 08:00

Hernu mohou děti s rodiči využívat již od loňského roku, slavnostní otevření bylo odloženo na letošní rok kvůli v loni probíhající pandemii COVID-19.

„Jsem moc ráda, že vznikla další krásná herna, která dětem umožňuje zapomenout na jejich starosti a problémy. Za tímto projektem je spousta práce a energie, chci také poděkovat partnerům nadace, kteří projekt podpořili,“ uvedla během slavnostního otevření zakladatelka nadace Chantal Poullain-Polívková, která ocenila práci všech lékařů a sester v nemocnici. „Psychiatrie pro dětí je momentálně velmi náročný a potřebný obor. Psychiatrická klinika FN HK je velmi hezká moderní budova, kde každý dětský i dospělý pacient najde to své, pro sebe určitě pozitivní k lepší rekonvalescenci a léčbě. Velmi rádi jsme zanechali stopu naší nadační činnosti právě zde,“ dodala Chantal Poullain-Polívková.

Nová herna nazvaná Svět u moře nabízí dětem možnost hraní si v hřišti ve tvaru lodě, prostor pro relaxaci, místo pro knížky a hračky a to vše za zvuků mořských vln. Výtvarný návrh a realizaci zajistila Mgr. Lucie Štejnar. Vybudování herny stálo téměř 200.000 korun, vybudování hřiště podpořilo několik sponzorů a partnerů.Nadace Archa Chantal pomáhá zlepšovat prostředí pro dětské pacienty ve zdravotnických zařízení téměř 30 let, díky sponzorům se podařilo realizovat projekty za skoro 60 milionů korun.

Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:fnhk)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?