Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Na Rozkoši se převrhla jachta a posádka skončila ve vodě

Na Rozkoši se převrhla jachta a posádka skončila ve vodě

Úspěšná záchranná akce na Rozkoši. Dne 2.8.2018 v odpoledních hodinách přijali policisté na tísňovou linku volání, že se „uprostřed přehrady“ Rozkoš převrhla jachta.

Záchrana na Rozkoši
7. srpna 2018 - 08:00

O události byli ihned vyrozuměni policisté z obvodního oddělení v České Skalici, kteří s policejním člunem vyrazili na místo. Současně byla o události informována také vodní záchranná služba z Náchoda, která se do akce rovněž aktivně zapojila. Na místě, které se nacházelo cca 800 metrů od hráze, policisté zjistili, že nikdo z posádky plachtenice není naštěstí zraněn a dále, že pravděpodobně ani nevznikla žádná škoda na majetku.

U převrženého plavidla byl v té době již záchranářský člun, který posádku (jednalo se o tři osoby) vytáhl do bezpečí. Dva muži tak skončili v člunu u záchranářů, třetí na lodi u policistů. Policisté poté ve spolupráci se záchranáři za pomocí služebního člunu PČR loď zajistili a transportovali do přístaviště.

Muž kvůli vyhrožování sousedům skončil ve vazbě

A z jakého důvodu vlastně k nehodě došlo? Podle informací posádky tuto kolizi zavinil silný vítr, díky kterému se jachta převrhla. Naštěstí vše skončilo šťastně a zasahujícím profesionálům patří za jejich výkon poděkování.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Mgr. Lenka Burýšková, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:vzs)