Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Náchod má nové Oranžové hřiště

Náchod má nové Oranžové hřiště

Nové Oranžové hřiště bylo slavnostně otevřeno v Myslbekově ulici v Náchodě. Sportovní hřiště s moderními cvičebními prvky dokonale zapadne mezi panelové domy, kde ho využijí především děti a mládež.

Slavnostní otevření
3. června 2019 - 08:00
 
Ve čtvrtek 30. května 2019 proběhlo za účasti starosty města Jana Birke, místostarostů Jana Čtvrtečky, Pavly Maršíkové a Františka Majera a Šárky Lapáčkové Beránkové z Nadace ČEZ slavnostní otevření nového Oranžového hřiště v ulici Myslbekova. A nechyběli ani ti nejmenší z této části Náchoda, kteří budou hřiště využívat.

Od podání žádosti na projekt s názvem „Oranžové hřiště Myslbekova – Náchod“ neuběhl ani rok. Výstavba probíhala v březnu a dubnu letošního roku a dnes je na tomto prostranství z nadačního příspěvku vybudováno sportovní hřiště s použitím moderních a atraktivních cvičebních sestav Street WorkOut a Outdoor Fitness. Tyto druhy cvičebního nářadí a zařízení napomohou mládeži a dospělým k lepší fyzické zdatnosti. Celkové finanční náklady na hřiště  činí 258.206 Kč, z toho 150.000 Kč bude hrazeno Nadací ČEZ.

„Spolupráce s Nadací ČEZ je pro nás nesmírně důležitá, již několik let se nám právě díky jejím příspěvkům daří modernizovat hřiště v různých částech Náchoda. Pevně doufám, že ani toto hřiště není poslední,“  říká starosta města Náchod Jan Birke.

Bez znalostí fyziky se žádný technický pokrok neobejde

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)