Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Nadace ČEZ pomohla dobrovolným hasičům v Arnultovicích

Nadace ČEZ pomohla dobrovolným hasičům v Arnultovicích

Dovybavení Jednotky sboru dobrovolných hasičů v podkrkonošské obci Rudník místní části Arnultovice podpořila Nadace ČEZ částkou 87 573 korun. Hasiči si pořídili nový vysavač potřebný při zásazích.

JSDH Arnultovice
22. května 2023 - 08:00

Podkrkonošská místní část obce Rudník Arnultovice nedaleko Hostinného dostala od Nadace ČEZ příspěvek na nákup elektrického hasičského vysavače HYDRA pro odčerpávání vody při záplavách, povodních a podobných živelných pohromách. Vysavač doplní vybavení jednotky.

„Nákup vysavače naší jednotce umožní v případě zaplavení budov odčerpání vody ze zaplavených míst. Vysavač umožňuje čerpat vodu včetně částic do 40 mm, žádnou takovou techniku jsme dosud neměli. Děkujeme Nadaci ČEZ za příspěvek, vysavač v naší práci určitě využijeme“, říká Michal Hronek, starosta SDH Arnultice.

Dovybavení hasičské jednotky pomůže v případě ohrožení životů i majetku nejen v Arnultovicích, ale i v přilehlých obcích. Dobrovolníci budou moci lépe a s větší účinností zasahovat například v případě povodňové situace. Dle vyžádání krajského operačního střediska doplňují profesionální hasičský záchranný sbor při zásazích.

JSDH Arnultovice byl založen již v roce 1895 a má bohatou historii. V současné době má 86 členů nejen dospělých, ale i děti a mládež. Dobrovolníci zasahují nejen při mimořádných událostech, ale účastní se i tréninků a soutěží. Organizují a pomáhají i při sportovních a kulturních událostech v obci.Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%