Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Nadace ČEZ pomohla s nákupem snoezelenu

Nadace ČEZ pomohla s nákupem snoezelenu

Nadace ČEZ pomohla Spolku rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta v Hradci Králové.

Snoezelen
19. září 2021 - 08:00

Snoezelen - vybavení místnosti pro terapii těžce postižené mládeže a dospělých si z příspěvku od Nadace ČEZ pořídil Spolek rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta v Hradci Králové. Pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem lidé vysportovali body a Nadace ČEZ je proměnila v částku  64  tisíc korun.

Spolek rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta s pomocí Nadace ČEZ rozšířil a zmodernizoval snoezelen. A co snoezelen vlastně je? Snoezelen je speciální místnost určená k poskytnutí pozitivně naladěného prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací a interakční. I osoby s těžkým postižením zde mohou navázat komunikaci se svým terapeutem, přestože nemohou vyslovit jediné slovo.  

Příspěvek byl využit na nákup senzorických pomůcek pro rozvoj zraku, sluchu a hmatu. V Danetě tak mohou postižení rozvíjet své smysly pomocí nových pomůcek. Konkrétně z příspěvku Nadace ČEZ bylo pořízeno - světelná vlákna se zdrojem, SNAP projektor a kotouče, světelná koule, pomůcky pro terapii - míče, zvonečky, tibetská mísa, přehrávač s USB, aromadifuséry s náplní, vibrační válec, masážní trubice. a nové vybavení lůžek - prostěradla a chrániče matrací.

„Zaměřili  jsme se na zkvalitnění aktivit, které jsou realizovány v snoezelenu. Nadaci ČEZ a všem sportovcům, kteří podpořili náš projekt, moc děkujeme. Můžeme tak provádět bazální stimulace, aktivizace osob se zdravotním postižením a provádět relaxační činnosti. Do terapií jsme zapojili nové pomůcky a využíváme je pro širší okruh osob s handicapem,“ upřesňuje využití příspěvku Věra Kosinová, předsedkyně spolku.

Cílovou skupinou jsou mládež a dospělí s těžkým kombinovaným postižením, mentálním a tělesným postižením a přidruženými vadami např. zraku, sluchu či imobility, poruchami autistického spektra a specifickými potřebami. Svou činností spolek podporuje a vypomáhá organizacím pečujícím o zdravotně postižené – organizaci Věra Kosinová – Daneta, zařízení pro zdravotně postižené a organizaci Mateřská škola, základní škola a střední škola Daneta, s.r.o.

Prázdniny byly na Hučáku plné návštěvníků

Spolek rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Daneta, poskytuje svoje služby zdravotně postiženým. Činnost spolku se zaměřuje na zdravotně postižené děti s kombinovanými vadami, tzn. mentální postižení, k němuž se druží další tělesné, smyslové a jiné zdravotní poruchy ve věku od 3 let bez omezení horní hranice věku.
Královéhradeckénovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, Regionální manažer komunikace a mluvčí Sk. ČEZ, Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.čez)