Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Nadace ČEZ přijímá žádosti o grant v programu Stromy

Nadace ČEZ přijímá žádosti o grant v programu Stromy

Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta může přispět maximální částkou 150 tisíc korun.

Výsadba stromořadí Dolní Lochov
15. ledna 2018 - 08:00

Pouze do konce ledna mohou města obce žádat o nadační příspěvek na jarní výsadbu nové zeleně prostřednictvím grantového programu Stromy.

Nadace ČEZ tak stále podporuje vznik nových stromořadí i obnovu historických alejí, které buď zcela zanikly, nebo už byly přestárlé, od roku 2011. Maximální výše příspěvku je 150 000 korun. 

„Ze strany žadatele by mělo jít o výsadbu původních druhů dřevin a jejich odrůd, včetně pestrolistých a tvarově odlišných v podobě alejí, stromořadí a zelených bariér proti větru a prachu. Dále liniovou výsadbu stromů u veřejných budov či obnovu liniové zeleně na mezích v kombinaci stromy/keře pro možnost hnízdění ptáků. Podpora se týká i výsadby galeriové zeleně podél vodotečí a návesních nádrží,“ přibližuje Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

O schválení grantové žádosti rozhodne správní rada nadace, přičemž všechny stromy financované z nadačního příspěvku v roce 2018 musí být vysazeny do konce letošního roku. Města a obce, které lednový termín nestihnou, budou mít příležitost zažádat si o grant, na podzimní výsadbu v druhém kole od 1. června do 31. července.

Podzimní výsadba v loňském roce proběhla i ve městě Libáň, kde město dostalo na výsadbu buků u místního fotbalového hřiště grant ve výši 137 918 Kč od Nadace ČEZ v rámci programu Stromy.


Nového stromořadí se dočkal i obyvatelé Dolního Lochova. Obci na Jičínsku, nacházející se v  údolí kolem potoka Porák, protíná komunikace 1. třídy, která je značnou zátěží pro životní prostředí i každodenní život zdejších obyvatel.  Nadace ČEZ proto vyhověla žádosti Dolního Lochova o grant ve výši 69 699 Kč na výsadbu liniové zeleně podél hlavní silnice.

Veškeré potřebné informace o grantovém řízení Stromy, pravidla i formulář najdou zájemci na stránkách Nadace ČEZ. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)