Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Návštěvníky Muzea východních Čech by měly přivítat nové expozice

Návštěvníky Muzea východních Čech by měly přivítat nové expozice

Město chystá stálou expozici ve dvou patrech Muzea východních Čech.

Muzeum východních Čech
4. ledna 2021 - 08:00

Návštěvníky Muzea východních Čech by měly v létě přivítat nové expozice ve druhém a třetím patře. Týkat se bude města Hradce Králové a jeho královské historie. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky za téměř 20 milionů korun bez DPH.

Nová expozice v Muzeu východních Čech bude vznikat především během zimních měsíců, protáhnout by se měla až do léta. „Stálá expozice se bude nacházet ve čtyřech sálech. Ve druhém patře budou umístěny výstavy s názvem K městu českých královen a Cesta k pevnosti. Ve třetím podlaží se v dalších dvou sálech bude nacházet výstava K Salónu republiky,“ říká náměstkyně primátora pro oblast správy majetku města Věra Pourová.

Předmětem zakázky, jejíhož dodavatele schválila rada města vzačátkem prosince, je provedení a dodávka stálých expozic ve druhém a třetím patře muzea. Dojde ke zpracování dílenské dokumentace, výrobě, dodávce, montáži a kompletaci celé výstavy, a to včetně osvětlení a moderní audiovizuální a počítačové techniky.

Výběrové řízení město vypsalo v letních měsících loňského roku, ještě před tím absolvovalo tržní konzultace, na základě kterých proběhla revize projektové dokumentace.

„Postupovali jsme tak s ohledem na zkušenosti z minulosti, kdy výběrové řízení skončilo několikrát neúspěšně. Stalo se tak zejména proto, že dodavatelé buď cenu velmi navýšili oproti předpokládané hodnotě, a nebo se nikdo nepřihlásil. Tentokrát se nám konečně podařilo najít kompromis a vysoutěžit vhodného dodavatele,“ dodává Pourová.Na zakázku plánuje město také využít dotaci. „Z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu jsme již získali dotaci ve výši téměř 75 milionů korun, kterou jsme z části použili na dofinancování rekonstrukce budovy muzea. Zbývajících necelých 14 milionů bychom rádi využili právě na realizaci dvou stálých městských expozic,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)