Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Nebezpečný pád na elektrokoloběžce

Nebezpečný pád na elektrokoloběžce

Operační důstojník královéhradecké  městské policie přijal  třicet minut po půlnoci oznámení o nehodě koloběžkáře.

Ilustrační foto
9. prosince 2019 - 08:00

Oznamovatelka uvedla, že z venku zaslechla velkou ránu. Když se podívala z okna, viděla na chodníku nehybně ležícího muže. Ten pravděpodobně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Na zemi vedle muže leží i elektrická koloběžka. Během čtyř minut byla hlídka na místě a zraněnému poskytovala první pomoc.

Otřesený muž s velkými obtížemi sdělil, že si vůbec nic nepamatuje, nemůže se hýbat a chce se mu spát. Strážníci s mužem komunikovali až do příjezdu záchranné služby. Na ošetření byl převezen do nemocnice.
Městská policie doporučuje používat i na elektrokoloběžce, která má nižší výkon, helmu. Ta může předejít vážnému poranění hlavy!  


 
Alkoholem posilnění jedinci zaměstnávali strážníky i zdravotníky

Jedna žena a čtyři muži to včera přehnali s alkoholem. Prvním opilcem byla mladá žena, která se již v osm hodin ráno nekoordinovaně pohybovala mezi vozidly, jedoucími zaparkovat do nákupního centra. Jevila známky těžké opilosti, proto ji strážníci uložili do stabilizované polohy a přivolali záchrannou službu.Zdravotníci si ženu převzali do péče a převezli ji na vyšetření do nemocnice.

Další stížnost se týkala opilce, pohybujícího se před halou vlakového nádraží. Muž nebyl schopen chůze ani komunikace a vzbuzoval veřejné pohoršení. Dechová zkouška mu prokázala 2,95 promile alkoholu. Noc pak strávil na záchytce.


Třetí opilec svým agresivním chováním ohrožoval posádku ZZS. Pro ochranu zdravotníků byla o spolupráci požádána městská policie. Strážníci asistovali při jeho převozu do zdravotnického zařízení.

O několik minut později vyjížděli strážníci na Terminál MHD. Opilý muž se zde povaloval na zemi a byl nepříjemný na procházející občany. Od hlídky se pak dožadoval převozu na záchytku, kde by se chtěl „levně vyspat“. Strážníci ho vyzvali, aby se zvedl a odebral do azylového domu. Nakonec se mu však na záchytku přece jen podařilo dostat. Za pár desítek minut se totiž opil tak, že ohrožoval své zdraví. Dechová zkouška mu prokázala 3,77 promile alkoholu.

Poslední ze čtveřice mužů měl „štěstí“. Strážníci ho nalezli spát na autobusové zastávce v okrajové části města. Po probuzení bylo zjevné, že i on to s alkoholem přehnal. V práci prý něco slavili a tady si chtěl pouze odpočinout. Domů to nemá daleko. Strážníci ho doprovodili do místa bydliště a předali do péče manželce.  

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí, Městská policie Hradec Králové.

Městská policie Hradec Králové

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)