Svátek má: Martin

Regiony

Velikost textu:

Největší bitva v Čechách si připomíná 153.výročí

Největší bitva v Čechách si připomíná 153.výročí

Herec Václav Vydra povede české vojáky v rakouských řadách do posledního útoku. 3.července 1866 u Hradce Králové vyvrcholil mocenský spor mezi Rakouskem a Pruskem bitvou, která změnila Evropu.

Z rekonstrulce bitvy u Hradce Králové
25. června 2019 - 08:00

Projekt vzpomínkových akcí láká na největší vojenské střetnutí na českém území v historii, prusko-rakouskou bitvu u Hradce Králové 1866. Akce je mezinárodním setkání klubů vojenské historie, konají se slavnostní přehlídky ve městě, koncerty historických muzik, kulturní program a interaktivní odborné předváděcí akce s účinkujícími v historických uniformách a kostýmech.

Na bojišti Chlum 1866 se uskuteční rekonstrukce bitevních událostí na autentických místech bojů s profesionální dramaturgií a komentářem. K vidění bude dobové polní ležení, ukázky střetů jezdectva, bodákové útoky pěchoty, dělostřelectvo a bohaté pyrotechnické efekty. Vzpomínkové akce projektu Königgrätz 1866 jsou vyhledávaným místem turistů z celého světa a historické bitevní ukázky jsou svojí kvalitou a autentičností evropským fenoménem.Kralovehradeckenovinky.cz informoval Radek Balcárek, ředitel projektu Königgrätz 1866, projekt vzpomínkových akcí na bitvu, která změnila Evropu, Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:rp)