Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Německý ovčák si troufnul na bandoga a prohrál život

Německý ovčák si troufnul na bandoga a prohrál život

V úterý 27.11. krátce po 17. hodině volal na  linku 158 muž, který nahlásil, že v jedné obci na Hradecku jeho psa napadl jiný pes, kterého usmrtil.

Ilustrační foto
30. listopadu 2018 - 08:00

Na místo vyjela hlídka obvodního oddělení Smiřice, do jejíž působnosti nahlášená obec spadá. Muž policistům na místě sdělil, že šel svého psa rasy Bandog, kterého měl na vodítku, vyvenčit. Když procházel po veřejné komunikaci okolo zaparkovaného karavanu, ze dveří vyběhl pes plemene Německý ovčák, který na jeho psa zaútočil. Psi se střetli a jeho pes ovčáka zakousl.

Ačkoliv při příjezdu hlídky, ovčák ještě žil, přivolaný veterinář už zkonstatoval smrt. Bandog vyvázl ze souboje s drobnými oděrkami.

Policisté případ řeší jako porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, protože 74letý majitel ovčáka měl dostatečně zabezpečit svého psa proti jeho úniku, což však neprovedl. Stejného přestupku se muž dopustil před necelými dvěma lety.Po prošetření policisté přestupek předají ke správnímu orgánu k dořešení.


Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)