Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Královéhradeckého kraje zahájily jednání s odbory

Nemocnice Královéhradeckého kraje zahájily jednání s odbory

Vedení krajského zdravotnictví vyzvalo zástupce odborových organizací jednotlivých nemocnic zřizovaných Královéhradeckým krajem zahájit jednání o mzdových podmínkách na příští rok.

Ilustrační foto
8. září 2019 - 08:00

„Jakkoliv vnímáme kvalitní práci našich zaměstnanců, jednání jsme zahájili v situaci, kdy za účelem modernizace našich nemocnic vkládáme do zdravotnictví obrovské investice. Aktuálně také dochází k prudkému nárůstu cen energií a je zde také předpoklad, že se objem finančních prostředků z rozpočtu Královéhradeckého kraje formou závazku veřejné služby bude postupně snižovat,“ popsal v úvodu jednání aktuální situaci v krajském zdravotnictví náměstek hejtmana Aleš Cabicar.

Zástupci odborových organizací poukázali na nepoměr mezd mezi státními a nestátními zdravotnickými zařízeními a vyjádřili požadavek na navýšení mezd o 10%, dále navýšení tarifní části mzdy oproti pohyblivé složce mzdy, případně posílení v oblasti bonusů a zaměstnaneckých benefitů.


„Vaše požadavky na přiblížení se platovým podmínkám ve státním zdravotnictví jsou pochopitelné.  Nejdříve ale potřebujeme docílit srovnatelných úhrad od zdravotních pojišťoven a následně se můžeme přibližovat ve mzdových podmínkách,“  reagoval Marian Tomášik, předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a dodal, že aktuálně také ještě není známá úhradová vyhláška na příští rok a zatím tedy není jasné, s jakými financemi mohou nemocnice počítat. K tomuto názoru se připojili ředitelé všech nemocnic s tím, že se budou zaměstnancům snažit vyjít vstříc v maximální možné míře. Jednání tak budou pokračovat během podzimu.„Všem jsem stanovil cíl - domluvit se do konce listopadu tohoto roku tak, aby naši zdravotníci mohli pracovat v klidu a se znalostí svých mzdových podmínek hned od 1. 1. 2020 a mohli se tak plně věnovat našim pacientům," shrnul závěr jednání Aleš Cabicar.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová za Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)