Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice pokračuje v modernizaci centrálních operačních sálů

Nemocnice pokračuje v modernizaci centrálních operačních sálů

Fakultní nemocnice Hradec Králové převzala v úterý 16. února nové vybavení v podobě speciálních stolků, které zkvalitní instrumentační zázemí Oddělení centrálních sálů a sterilizace.

Vrchní sestra si přebírá nové stolky
20.únor 2016 - 10:00
Modernizaci vybavení královéhradecké nemocnice podpořila prostřednictvím svého grantového řízení Podpora regionů Nadace ČEZ 200tisícovým příspěvkem.

Na Oddělení centrálních sálů a sterilizace Fakultní nemocnice v Hradci Králové přibylo pět instrumentačních stolků. „Centrální operační sály zajišťují po personální i technické stránce servis pro potřeby operačních oborů. Nové vybavení pomůže nám, perioperačním sestrám, vytvořit ty nejvhodnější a komfortní pracovní podmínky, jejichž prostřednictvím pak společně dokážeme našim pacientům poskytovat plnohodnotnou a nejkvalitnější možnou péči,“ uvedla vrchní sestra Oddělení centrálních sálů a sterilizace FN Hradec Králové Petra Sováková.


V Hradci Králové měla původně každá klinika vlastní operační sály. V roce 1985 ale vzniklo centrální pracoviště se sedmi operačními sály, které se v roce 2001 spojilo ještě se sterilizačním oddělením. V roce 2009 pak bylo rozšířeno o dva další sály. Společně nyní zajišťují provoz a operační zázemí kardiochirurgické, chirurgické a urologické kliniky. Fakultní nemocnice se v posledních letech soustředí na jejich modernizaci, umožňující systematické zkvalitňování poskytované péče, maximálně využívající dostupných poznatků současné lékařské vědy.

Nákup instrumentačních stolků podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, jež je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Ve FN Hradec Králové provádějí ročně asi 6 tisíc operací a sterilizačně zpracovávají zhruba 700 tisíc kusů nástrojů a pomůcek. Moderní vybavení poskytne maximální komfort odbornému personálu i všem jejím klientům.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, tisková mluvčí ČEZ, a. s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)