Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice se zapojila do charitativního projektu Život v kufříku

Nemocnice se zapojila do charitativního projektu Život v kufříku

Dětská klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové se zapojila do charitativního projektu – Život v kufříku, který podporuje odložená nebo odebraná miminka hned po porodu.

Život v kufříku
10.březen 2017 - 08:00

Hlavní myšlenkou projektu je, že každý má nárok na svůj příběh a plnohodnotný život v radosti a lásce. Proto se nadační fond LA VIDA LOCA rozhodl vytvořit a distribuovat kufříky s originální výbavičkou pro dítě včetně deníčku, kam mohou sestřičky zapisovat příběh miminka a přidávat první fotografie.

První záznamy o svém narození postrádají miminka, která jsou odložena či z nějakého důvodu odebrána. Miminka tak putují do náhradní péče pouze s lékařskou zprávou a minimem informací. Nadační fond LA VIDA LOCA přináší v projektu Život v kufříku myšlenku plnohodnotného startu do života i pro děti, které nemůžou vyrůstat v biologické rodině.

„Každý má nárok na svůj příběh a plnohodnotný život v radosti a lásce, proto jsme se rozhodli pomoci v této oblasti a začali rozvážet kufříky na novorozenecká oddělení nemocnic v celé ČR,“ říká jedna ze zakladatelek nadačního fondu Martina Opava.


„Práce je týmová, kdy nadační fond dodává kufříky s originální pletenou výbavičkou, jedinečnou hračku, památníček, fotoalbum atd., ale nejvýznamnější částí je vepsaný příběh, myšlenka, zpráva, který do památníčku zapíší sestřičky, které se o miminka hned po narození starají,“ dodává druhá zakladatelka NF Iva Říhová.

Ročně se tak narodí ve FN HK přibližně 10 dětí, které přímo z nemocnice putují většinou do přechodné pěstounské péče a následně k adopci. „Když jsme se o projektu dozvěděli, hned jsme nadační fond oslovili s velkým nadšením. Do této doby jsme se snažili osamoceným dětem předat nějaké fotografie, ale bylo nákladné je tisknout. Díky tomuto projektu jsme dostali i tiskárnu. Věřím, že naše sestry bude tato nová součást péče bavit a budou ji dělat s radostí,“ říká Bc. Jitka Nováková, vrchní sestra Dětské kliniky FN HK.

Kralovehradeckenovinky.cz informovalaIng. Petra Sychrová z Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:fnhk)