Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice žádají pro svůj personál o celkem 235 milionů korun

Nemocnice žádají pro svůj personál o celkem 235 milionů korun

Nemocnice Královéhradeckého kraje zažádaly o dotace na odměny pro své zaměstnance.

Ilustrační foto
8. září 2020 - 08:00

Všechny čtyři nemocnice sdružené pod hlavičkou Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje podaly žádost o poskytnutí dotace na mimořádné odměny svých zaměstnanců za zvládnutí jarní vlny epidemie Covid-19. Dotační program na podporu mimořádného finančního ohodnocení zdravotníků v souvislosti s epidemií nového typu koronaviru vypsalo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Dle kritérií tohoto dotačního programu žádají nemocnice pro svůj personál o celkem 235 milionů korun.

„Jarní měsíce byly pro zaměstnance našich nemocnic velmi náročné. Nemocnice byly pod tlakem, nařízená opatření se měnily v rychlém sledu a personál našich zařízení na ně musel pružně reagovat. Byla to zcela nová situace, která vyžadovala vysokou míru nasazení i kreativity mnohých našich zaměstnanců, kterým jsem za jejich práci již poděkoval. Jsem velmi rád, že máme nyní prostřednictvím státního rozpočtu možnost se jim skutečně odměnit. Z financí, které máme v rámci krajského rozpočtu k dispozici, bychom si odměny v takové výši nemohli dovolit,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví, Ing. Aleš Cabicar.

Dotační program umožňuje žádat až o 25 000 korun měsíční odměny pro zdravotníky, kteří pracovali v období od 1. března do 31. května v nemocnicích, nezdravotnický personál může získat až 10 000 korun za odpracovaný měsíc. Celkem tak mohou být zdravotníci odměněni částkou až 75 000 korun, nezdravotnický personál nemocnic maximálně 30 000 korunami. Pro stanovení odměny u každého zaměstnance je určující přesný počet skutečně odpracovaných hodin. Oblastní nemocnice Náchod dle těchto kritérií podala žádost o 103,3 milionů korun, Oblastní nemocnice Jičín o 66,5 mil Kč, Oblastní nemocnice Trutnov o 49 mil Kč a Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem požádala o částku 16 milionů korun. Celkem tak krajské nemocnice podaly žádosti v hodnotě 235 milionů korun.


Ministerstvo zdravotnictví České republiky by finanční prostředky mělo uvolnit na začátku října 2020. Zaměstnancům, kteří se v našich nemocnicích podíleli na zvládnutí epidemie COVID-19, by měly být odměny následně vyplaceny v nejbližším výplatním termínu po obdržení dotace.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.zhkhk)