Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Nenapravitelný recidivista ujížděl na kradeném motocyklu

Nenapravitelný recidivista ujížděl na kradeném motocyklu

Jičínští dopravní policisté ve čtvrtek 25.července po třinácté hodině v obci Miletín v rámci výkonu své služby zajišťovali předpokládanou trasu úniku pachatele krádeže motocyklu BMW GS R1100, ke které mělo dojít v České Metuji na Náchodsku.

Ilustrační foto
5. srpna 2019 - 08:00

Poté co hlídka spatřila motocykl odpovídající popisu, začala jej pronásledovat. Řidič žádným způsobem nereagoval na výzvy a pokyny k zastavení. Svojí agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V úseku mezi obcemi Rohoznice a Bílé Poličany při průjezdu pravotočivou zatáčkou provinilec nezvládl řízení a havaroval. Zasahující policisté muže na místě zadrželi. Celou akci mimo jiné ze vzduchu zajišťoval a monitoroval policejní vrtulník. Ztotožněním osoby se posléze ukázalo, že se jedná o čtyřicetiletého muže s bohatou trestní minulostí.

Náchodští kriminalisté i v souvislosti s uvedeným případem v těchto dnech muže obvinili z další trestné činnosti páchané na území Královéhradeckého kraje. Policejní komisař u něho zahájil trestní stíhání pro přečin krádeže, přečin porušování domovní svobody a přečin poškození cizí věci.

Toho se měl dopustit v době od měsíce května letošního roku za účelem získání majetkového prospěchu, kdy se pravděpodobně za pomocí násilí vloupal celkem do čtyř rodinných domů, jednoho vozidla a jedné prodejny potravin. Svým jednáním měl způsobit škodu na odcizených věcech v celkové výši přesahující 311 tisíc korun. Na poškozených věcech měl navíc způsobit škodu v částce přesahující 60 tisíc korun.

Kvůli bezpečnosti byl v Hradci Králové uzavřen Tyršův most a okolí

Těchto jednání se měl dopouštět i přesto, že byl za přečin krádeže již v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán.V případě prokázání viny tak muži hrozí až pětiletý úhrnný trest odnětí svobody.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

 (jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)