Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Nezapomínejte dodržovat bezpečnou vzdálenost!

Nezapomínejte dodržovat bezpečnou vzdálenost!

Jen za jeden den byli dopravní policisté Královéhradeckého kraje voláni ke třem dopravním nehodám, které vznikly nedodržením bezpečné vzdálenosti.

Nehoda
3. listopadu 2019 - 08:00

První nehoda se stala v 10.00 na silničním okruhu v Hradci Králové v ulici Pilnáčkova směrem k Malšovickému stadionu, kde řidič osobního vozidla škoda Rapid nedobrzdil za zastavujícím vozidlem VW Passat na červenou. Na vozidlech policisté odhadli škodu na 140 tisíc korun.

Další nehoda se stala o dvě hodiny později na silnici I/33 v katastru obce Holohlavy ve směru na Čenožice. Zde nedobrzdil řidič nákladního vozidla značky Man a narazil do dalšího náklaďáku Mercedes Benz, který brzdil z důvodu vzniklé dopravní situace. U těchto dvou aut byla vyčíslena škoda na 440 tisíc korun.

K poslední nehodě došlo v 18.00 na ulici Koutníkova v Hradci Králové, kde řidič kamionu Mercedes Benz jedoucí z města ven narazil do osobního auta Hyundai, které bylo odhozeno na před ním stojící osobní auto Škoda Octavia. U této dopravní nehody vznikla škoda za 130 tisíc korun.

U všech řidičů těchto všech nehod byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U první nehody se lehce zranila dvoučlenná osádka z passatu, která byla převezena do nemocnice. U dalších dvou to odnesly "pouze plechy".

Dodržování bezpečné vzdálenosti je jedním ze základních pravidel silničního provozu a její nedodržování častou příčinou nehod.

Řidiči, chraňte zdraví a život svůj i ostatních

Na Hradecku za minulý měsíc dopravní policisté řešili 194 nehod, při kterých 41 řidičů způsobilo nehodu nedodržením bezpečné vzdálenosti. V některých případech je nabourané jedno vozidlo, které zastavuje či stojí. Někdy je však vyvolána řetězová reakce, kdy jsou poškozeny další dvě i více aut. Pokud se přestupek může vyřídit na místě, řidiči hrozí až dvoutisícová sankce.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehtradeckenovinky.cz,foto:pčr)