Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Nové stromy z jarní výsadby již rostou, přibydou stovky dalších

Nové stromy z jarní výsadby již rostou, přibydou stovky dalších

Více než sto nových stromů vysadili v uplynulém týdnu zaměstnanci hradeckých technických služeb.

Ilustrační foto
23. dubna 2018 - 08:00

Na březnové prořezávání a kácení stromů, které bylo nutné vzhledem k jejich zdravotnímu stavu, navázala v rámci průběžné obnovy městské zeleně jarní výsadba mladých stromů. Vybrané dřeviny budou dosázené ještě v dubnu, rozsáhlejší výsadba stovek dalších stromů je tradičně plánovaná opět na podzim. Každoročně se na území města Hradci Králové vysadí zhruba šest set nových stromů, které nahradí podobný počet starých a poškozených.

„V rámci jarního sázení stromů jsme tento týden vysadili 52 jehličnatých a 64 listnatých stromů. U jehličnatých stromů se jednalo převážně o doplnění za poškozené stromy při vichřici Herwart z října loňského roku. Náhradu za tyto polomy však budeme do plánu výsadby zařazovat ještě několik let. Listnaté stromy byly vysázené v rámci obnovy městské zeleně, tedy za stromy pokácené na jaře z důvodu jejich špatného zdravotního stavu,“ řekl Daniel Jeřábek, vedoucí střediska městské zeleně hradeckých technických služeb.

Největší počet nových stromů bylo zasazeno na Smetanově a Tylově nábřeží, další mladé stromy stojí na Orlickém nábřeží a v Šimkových sadech. „Na Slezském Předměstí byla ve spolupráci s komisí místní samosprávy umístěna nová vrba v rámci celkových úprav travnaté plochy před hotelem Alessandria,“ doplnil Jeřábek.

Hradec Králové získal ocenění za obnovu městských památek

V ulici U Kavalíru bylo vysazeno pět nových smrků jako náhradní výsadba za nedávno pokácené. Další náhradní výsadba v této lokalitě bude pokračovat v podzimním termínu 2018.

„Doplnili jsme také stromořadí jeřábů u dětského hřiště v Poděbradově ulici. Výsadba stromů byla ale možná pouze na pozemcích v majetku města. Stromořadí tak není zcela kompletní, protože několik stromů chybí na soukromém pozemku,“ vysvětlil Daniel Jeřábek.

Rozsáhlejší výsadby budou jako každý rok pokračovat v podzimním termínu, který je s ohledem na fyziologii listnáčů výhodnější právě pro tento typ stromů.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)