Svátek má: Kazimír

Regiony

Velikost textu:

O linky pomáhající seniorům s registrací na očkování je velký zájem

O linky pomáhající seniorům s registrací na očkování je velký zájem

Krizový štáb ORP Jičín pokračuje v činnosti a reaguje na vývoj koronavirové situace. Pravidelně ji konzultuje se zástupci Integrovaného záchranného systému, Oblastní nemocnice Jičín a.s. a s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje.

Jičín
26. ledna 2021 - 08:00

V uplynulém období se řešila zejména otázka očkovacích center a také registračního systému pro seniory. Město Jičín zřídilo telefonní linky 493 545 234 a 493 545 246, na které se mohou obracet senioři nad 80 let, kteří si nevědí rady s registrací na očkování. Pokud si o to senior požádá, Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jičín za ním vyšle pracovníka, který registraci provede.

Telefony slouží čistě k tomuto účelu, a proto zdvořile žádáme občany, aby se v případě jiných záležitostí týkajících se covid-19 obraceli na celostátní linku 1221. Městský úřad Jičín není provozovatelem systému registrace a má pouze uživatelský přístup, proto nemůže řešit například technické otázky. O telefonní linky byl výrazný zájem, za první 4 dny od jejich zprovoznění se na ně obrátilo 74 občanů. Informace o zřízení telefonních linek byla vylepena na obchody v centru města a byl využit také systém hlásičů. Senioři využívající jičínské sociální a pečovatelské služby byli informováni jinou cestou – letáky a hlášení směřovaly k těm občanům nad 80 let, kteří služeb nevyužívají a žijí sami. Rovněž byli informování starostky a starostové obcí spadajících do jičínské ORP.

Město Jičín se rovněž dohodlo s Českým červeným křížem, oblastním spolkem Jičín, který bude koordinovat dobrovolníky. Jde o výpomoc v nemocnicích a zdravotnických zařízeních nebo o pomoc vůči seniorům. Možnosti dobrovolnictví jsou různé a u každého zájemce koordinátoři zohlední jeho zkušenosti a profesní specializaci. Tím je míněno, že zájem bude nejenom o občany se zkušenosti ve zdravotnictví, ale také dobrovolníky pro administrativu. Kdo zájem má, ať zkontaktuje paní Marcelu Harbichovou, DiS, e-mail: ue.zirkynevrec@nicij , tel.: 603 149 750.

Jičín zřídil linky pro seniory nad 80 let

Dosud se očkuje v Oblastní nemocnici Jičín a.s. a v dalších nemocnicích v našeho kraje. Ve všech okresních městech (a pravděpodobně i v několika menších městech) vznikne očkovací centrum s tím, že skutečně celoplošné očkování bude zřejmě zahájeno na začátku druhého čtvrtletí. V Jičíně bude očkovací centrum na zimním stadionu. Dle vyjádření hejtmana bude mít Královéhradeckých kraj počínaje dubnem k dispozici 100 tisíc dávek vakcíny na měsíc.  

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)