Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

O prázdninách děti ve školách vystřídali řemeslníci

O prázdninách děti ve školách vystřídali řemeslníci

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin.

Ilustrační foto
15. července 2021 - 08:00

Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo podlahy v tělocvičnách ZŠ Štefánikova a ZŠ Úprkova. Vedle těchto menších oprav pokračuje rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové za celkových 45 milionů korun, v červnu stavbaři začali zateplovat budovu další městské školky Lužická.

„O prázdninách jsou školy téměř prázdné, proto se potřebná větší údržba a méně náročné opravy školských budov tradičně plánují na tyto měsíce. Zhruba u desítky škol využijeme jejich minimální provoz na opravy střech, rozvodů ústředního vytápění, výměny podlahových krytin nebo na práce ve venkovních prostorách školských areálů,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast městského majetku.

Ve školní jídelně ZŠ Kukleny stavbaři opraví střechu za 3,2 milionu korun, za podobné finance se plánují práce na nadstřešních částech budovy ZŠ Josefa Gočára. Opravenou venkovní kanalizaci budou mít v ZŠ Habrmanova, renovací projdou palubovky v tělocvičnách ZŠ Úprkova a ZŠ Štefánikova, kde se opravuje současně i jeden z pavilonů učeben. Řemeslníci budou o prázdninách i na ZŠ M. Horákové, ve Štefcově ulici nebo v mateřských školách Hrubínova a Mandysova.

Tyto prázdninové stavební práce na školských budovách město vyjdou na více než 18 milionů korun. V průběhu celého roku hradecké technické služby do údržby a oprav areálů škol investují celkem více než 33 milionů korun.

V Hradci se začíná budovat Inteligentní dopravní systém

Druhou etapou o prázdninách pokračuje i rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové. Letos město plánuje opravit pavilon C a spojovací chodbu za 12,2 milionu korun, celkem za tuto investici, která začala již loni a skončí v příštím roce, město vynaloží téměř 45 milionů korun. V červnu také začala rekonstrukce MŠ Lužická, kde vedle zateplení a rekuperace budou mít budovy i novou střechu. Investice do této školky na Slezském Předměstí je 11,3 milionu korun.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)