Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

O stavbu fotbalového stadionu se zajímá 12 firem

O stavbu fotbalového stadionu se zajímá 12 firem

Na předběžné tržní konzultace, které se konaly k zakázce na stavbu fotbalového stadionu v sále Jana Letzela v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, se dostavilo všech 12 přihlášených potenciálních zájemců.

Ilustrační foto
30. listopadu 2019 - 08:00

Představitelé města a administrátor prezentovali zúčastněným okolnosti zakázky, kterými jsou stanovený limit zakázky 605 milionů korun bez DPH, územní a stavební povolení v právní moci.


„Město chtělo od zúčastněných zájemců znát jejich stanovisko, jak pokračovat v případném dalším vyhlášení výběrového řízení, zda metodou standardní s upravenou dokumentací, metodou Design and Build nebo Design and Build and Operate a s možností zapracování multifunkce. Z příspěvků zúčastněných potenciálních dodavatelů vyplynul závěr, že v případě vyhlášení metodou Design and Build by většina uvažovala o přihlášení se do takové soutěže,“ hodnotí Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic.


Nyní bude město analyzovat výstupy z předběžných tržních konzultací. O dalším vývoji ohledně zakázky na výstavbu fotbalového stadionu bude informováno zastupitelstvo města v prosinci. Na začátku března by měla být zastupitelstvu města předložena varianty řešení této problematiky.


Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)