Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

O stavbu odlehčovací služby Honkova projevily zájem čtyři firmy

O stavbu odlehčovací služby Honkova projevily zájem čtyři firmy

V pondělí 3. února došlo k otevírání obálek s nabídkami, v příštím týdnu bude probíhat jejich detailní posouzení a hodnocení.

Ilustrační foto
5. února 2020 - 08:00

Stavba by za příznivých podmínek měla být zahájena v dubnu letošního roku, s dokončením se počítá v průběhu příštího roku. Kapacita zařízení by měla dosáhnout až 35 lůžek.

„Dorazily čtyři nabídky, které jsou cenově poměrně vyrovnané. Na rozdíl od jiných zakázek zde nebyla zveřejněna předpokládaná cena, což se pozitivně odrazilo na výši nabídek,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic s tím, že v příštím týdnu bude probíhat detailní posuzování námitek.

„Materiál bude projednávat rada města ještě v únoru a zastupitelé se jím budou zabývat 9. března. Poté poběží zákonná lhůta pro případné námitky. Předpokládáme, že v dubnu by mohla být zahájena realizace, předcházet tomu ale bude ještě podpis smlouvy a veškeré náležitosti spojené s předáním staveniště,“ dodává Bláha.

Odlehčovací služba je službou na přechodnou dobu poskytovanou osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení.


„Tímto projektem chceme podpořit rodiny, které se starají o své blízké. Cílem této stavby je vytvořit moderní zázemí pro seniory a osoby se zdravotním postižením a umožnit pečujícím nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Jedná se v podstatě o zařízení, které představuje 24hodinovou pobytovou službu na přechodné, maximálně tříměsíční období. Prostory budou plně bezbariérové a uzpůsobené nejen vozíčkářům, ale i pro umístění trvale ležících klientů,“ řekl náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)