Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod, a. s., se dočkají další částečné rekonstrukce, která zajistí lepší využití stávajících prostor.

Náchodská nemocnice
16. října 2018 - 08:00

Realizaci provede společnost CE-ING, s. r. o. Celková cena zakázky je více jak 14,3 milionu korun bez DPH.

„Cílem rekonstrukce budov A, B a D náchodské nemocnice je především zlepšení využití stávajících prostor, což povede ke zvýšení komfortu pacientů i nemocničního personálu. Stavební práce by měly trvat osm měsíců,“ řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Celkově se jedná o stavební práce v budovách A, B a D, konkrétně vždy o první nebo druhé nadzemní patro. V rámci stavebních úprav v prvním patře v budově A dojde k přeměně pracoviště ultrazvuku na skiagraf. V jejím druhém nadzemním patře budou opraveny podlahy, vzniknou stropy s novými podhledy nebo budou vytvořeny nové svislé nenosné lehké příčky.

V budově D se přemění pracoviště rentgenu na vyšetřovnu ultrazvuku. Dále vznikne zázemí pro personál v podobě dvou šaten, pokoj lékařů a recepce s kartotékou. V budově B v horním areálu dojde k drobným stavebním úpravám.


Do výběrového řízení na stavební práce se přihlásily dvě společnosti. Společnost v závěru odmítla tuto zakázku z důvodu svého úspěchu v jiném zadávacím řízení.

Zakázka byla přidělena společnosti CE-ING, s. r. o., která splnila všechny podmínky výběrového řízení. Celková cena zakázky je více jak 14,3 milionu korun bez DPH. Tyto náklady hradí Královéhradecký kraj.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Mgr. Sylvie Velčovská, tisková mluvčí Královéhradeckého kraje

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)