Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Oblastní nemocnice v Jičíně dostane novou vrátnici i lékárnu

Oblastní nemocnice v Jičíně dostane novou vrátnici i lékárnu

Radní královéhradeckého kraje na svém minulém zasedání schválili výběr dodavatele na obnovu vrátnice Oblastní nemocnice Jičín za více než 35 milionů korun bez DPH.

Vjezd do Oblastní nemocnice Jičín
9. srpna 2019 - 08:00

Rada kraje schválila výběr dodavatele na realizaci veřejné zakázky za 35 milionů korun. Nová budova bude sloužit jako vrátnice, nově navíc poskytne prostory pro lékárnu. Rozšířen bude i vjezd. Pokud půjde vše podle plánů, měla by se nová vrátnice s lékárnou lidem otevřít do konce roku 2020.

„Přestavba vjezdu do areálu nemocnice zlepší komfort pacientů i návštěvníků tohoto zdravotnického zařízení. Pokud se podaří na výstavbu nového vstupu do nemocnice s lékárnou ukončit probíhající výběrové řízení a vše půjde podle plánu, předpokládáme, že stavba bude dokončena na přelomu září a října roku 2020“ řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví.

Nový objekt má být vystavěn v místě současné vrátnice a nově pojme i lékárnu.

„Lékárna bude zajišťovat výdej léků pro nemocnici i veřejnost, vrátnice bude řešena jako jednopodlažní objekt“ řekl k připravovanému projektu předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Marian Tomášik a dodal, že výdej léků pro veřejnost bude situován blíže k vrátnici a bude přístupný dvěma vstupy: „Jeden bude mimo areál z ulice Bolzanova. Druhý, bezbariérový, z areálu nemocnice.“

Vypsání veřejné zakázky uvítalo i vedení jičínské nemocnice. „Současný vjezd do areálu už nevyhovuje provozním požadavkům, jeho obnovu proto vítáme. Jsme také rádi, že areál nemocnice v Jičíně bude doplněn o lékárnu, která zde v současnosti chybí,“ uvedl provozně technický náměstek ON Jičín Josef Kubíček.  Úprava hlavního vjezdu spočívá především v rozšíření stávajícího vjezdu a vytvoření výjezdového a vjezdového pruhu tak, aby rozměrově vyhověly požadavkům hasičských a sanitních vozů. Pruhy budou vzájemně odděleny ostrůvkem, sloužícím pro instalaci prvků vjezdového systému. V prostoru areálu bude umístěna automatická pokladna parkovacího systému a několik manuálních pokladen. V plánu je také úprava zadního vjezdu areálu pro rychlý příjezd požárních vozidel.

Po dobu výstavby bude u hlavního vjezdu do areálu ON Jičín vybudována provizorní vrátnice. Při odstranění současné vrátnice se počítá i s rekonstrukcí oplocení mezi pavilonem operačních oborů a hlavním vjezdem.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová za Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)