Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

OC Futurum Hradec Králové bude odměňovat za staré oblečení a obutí

OC Futurum Hradec Králové bude odměňovat za staré oblečení a obutí

Několik stovek tisíc korun rozdá vedení OC Futurum mezi obyvatele Hradce Králové a okolí. Stačí málo: přinést do centra o víkendech 13. až 14. května nebo 20. až 21. května staré oblečení nebo obuv.

Akce „Vyměň starou za novou“
11.květen 2017 - 08:00

V uvedených termínech zde totiž bude probíhat charitativní sbírka ve prospěch Oblastní charity Hradec Králové. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Radka Hájková.

Za dva kusy svrchního oblečení nebo bot vydá centrum dárkovou kartu v hodnotě 100 Kč. Za dva víkendy tak půjde pro každého, kdo se zúčastní a zaregistruje ve sběrném místě ve druhém patře obchodního centra, o 200 Kč. Dárkové karty bude možné využít při nákupech právě v obchodním centru, a to do konce roku 2017. Záštitu nad celou akcí „Vyměň starou za novou“ převzal známý návrhář Osmany Laffita.

"Charitativním a osvětovým akcím v našem centru věnujeme velký prostor. V minulosti například ve prospěch ZOO Dvůr Králové, dětských domovů či humanitární organizace ADRA o.p.s. V listopadu loňského roku jsme tak vybrali přes 7 tun ošacení, které putovalo potřebným," vysvětluje marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové Karolína Pořízková.   

Akci doprovodí v neděli 14. května od 13 hodin program, v jehož rámci profesionální kadeřníci a stylisté promění zevnějšek osoby vybrané na doporučení Oblastní charity Hradec Králové. Půjde o člověka, který prochází těžkou situací a péče a rady odborníků by měly být pozitivní motivací a možným obratem v jeho životě.

Na proměně vybrané osoby se bude radou i asistencí při volbě vhodného oblečení podílet také Osmany Laffita. Renomovaný návrhář vylíčí také své začátky kariéry a překážky, které musel překonat.  Návštěvníci OC Futurum se s ním budou moci vyfotit nebo si přijít pro podpis.

Pomoc lidem v sociální nebo finanční nouzi či tíživé životní situaci. Takový bude osud starého oblečení a obuvi, které lidé donesou během dvou víkendů do OC Futurum Hradec Králové, kde bude probíhat akce „Vyměň starou za novou“. Garantem sbírky je Oblastní charita Hradec Králové, která zajistí, že se veškeré vysbírané ošacení dostane těm nejvíce potřebným. Zejména pro podporu činnosti Nouzového šatníku Domu Matky Terezy.


Sběrné místo bude v provozu po dva květnové víkendy od 11:00 do 19:00 ve druhém patře obchodního centra. Každý víkend lze získat pouze jednu kartu, celkem tedy maximálně dvě, v souhrnné hodnotě 200 Kč. Zapojit se mohou osoby od 15ti let. Cílem akce je nasbírat co nejkvalitnější kousky oblečení i obuvi, které bude možné následně efektivně využít. Veškeré ošacení i obuv musí být čisté a nepoškozené.

"Ze zkušenosti víme, že obyvatelé Hradce Králové pomáhají rádi a není jim lhostejný osud těch, kteří nemají v životě tolik štěstí. V mnoha případech pomáhají i bez nároku na odměnu a nosí do sbírek více, než by museli. Těší nás, že tento typ akcí se setkává s takovým zájmem a podporou," dodává Karolína Pořízková.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:Community)