Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Od pátku do neděle řešili hradečtí strážníci 283 událostí

Od pátku do neděle řešili hradečtí strážníci 283 událostí

Od pátku do nedělních nočních hodin řešili strážníci královéhradecké městské policie 283 událostí. Většinou se jednalo o běžné události, jako je například problematika parkování, nahlášení komunikačních závad, znečistění silnice, či stížnosti na pálení odpadu.

Štěňata
19. února 2019 - 08:00

Operační důstojník přijal i několik oznámení na rušení nočního klidu a ohlášeny byly i nálezy klíčků od osobního vozidla, sportovní tašky s pracovním oblečením a peněženky s hotovostí a doklady. Hlídky asistovaly také u dopravní nehody, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale bylo nutné, po dobu vyšetřování, usměrňovat provoz.

V pátek ráno pak strážníci řešili i neobvyklé odložení nechtěných štěňat. Malé psíky někdo pohodil u hřbitovní zdi v okrajové části města. „Kňučící krabice“ si naštěstí všimla okolo procházející žena, která okamžitě kontaktovala městskou policii. Odchytová služba zjistila, že uvnitř je pět zdravých, asi tříměsíčních štěňat křížence. Strážníci je převezli do útulku, kde budou, po krátké karanténě, nabídnuta k adopci.

V sobotu odpoledne pak byla odchytová služba přivolána na Slezské Předměstí, kde se na chodbě panelového domu pohybovala mladá fretka. Nikomu z místních obyvatel nepatřila, proto byla městská policie požádána o její odchyt a odvoz. Strážníci zvíře umístili do odchytové klece a kontaktovali Záchrannou službu Jaro Jaroměř.  

Kuriózní krádež řešily hlídky městské policie v jenom z obchodních domů. Žena se zde pokusila odcizit skládací domácí schůdky. Naložila si je na invalidní vozík a sebevědomě, bez sebemenšího zaváhání, se s nimi pokusila projet pokladní zónou bez zaplacení. Za pokus o krádež byla vyřešena pokutou ve výši 6 000 korun.

Opileckou potyčku pak museli strážníci řešit v sobotu večer. Hlučné dohadovaní, postrkování a bouchání rušilo hosty hotelu. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že se jedná o šestici cizinců. Ti lámanou češtinou vysvětlili, že slaví narození dítěte, vypili moc alkoholu a za vzniklou situaci se omlouvají. Strážníci jim domluvili a poslali je domů. O pár minut později se však do „sebe“ pustili znovu. Hlídka vstoupila mezi ně, aby zamezila dalšímu napadání. Všichni, kromě jednoho, si dali říct a otočili se k odchodu. Poslední z nich svoji agresivitu obrátil proti strážníkům. Pro zklidnění mu musela být nasazena pouta a zbytek noci strávil na záchytce.


Problém s alkoholem měli i další tři muži a jedna žena. První z mužů spal před budovou nádraží, druhý se pohyboval uprostřed komunikace a třetí seděl na zastávce MHD. Dechová zkouška jim prokázala od 2,5 do 3,46 promile alkoholu. Následující ráno, při propouštění ze zdravotnického zařízení, bylo zjištěno, že jeden z mužů má platný zákaz pobytu na území ČR, k řešení byl proto předán Policii ČR.

Téměř devadesátiletou ženu pak občané nalezli sedět na chodníku v okrajové části města. Měli obavu o její zdraví, proto ji zabalili do deky, přivolali strážníky i záchrannou službu. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o seniorku, která má opakované problémy s alkoholem. Kontaktovala proto její vnučku, seznámila ji s událostí a předala jí psa, kterého měla opilá žena u sebe. Záchranáři po vyšetření rozhodli o převozu seniorky do nemocnice.

Za víkend strážníci nalezli i tři injekční stříkačky, řešili jednu nezaplacenou útratu v restauraci a do útulku odváželi dva zatoulané psy.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mp)