Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Odložený nebo ztracený…?

Odložený nebo ztracený…?

Na zahradě rodinného domku v centru Hradce Králové „přistála“ v neděli odpoledne malá podvyživená čivava.

Čivava
10. července 2018 - 08:00

Podle oznamovatelky ji někdo přehodil přes plot, aby se jí zbavil. Vystresovaného psa si od majitelky pozemku převzala odchytová služba městské policie. Zvíře bylo po kontrole zdravotního stavu umístěno v hradeckém útulku pro opuštěná zvířata.

Kontroly taxikářů

V souvislosti s festivalem Rock for People zkontrolovala městská policie přes dvě desítky řidičů taxislužby. Pouze tři řidiči se dopustili přestupku tím, že porušili povinnosti dané zákonem o silniční dopravě. Prvního z nich, který neumístil průkaz řidiče taxislužby na, pro zákazníka, viditelném místě, vyřešila hlídka na místě pokutou ve výši 500 korun.

Druhý, kromě řidičského průkazu neměl viditelně umístěn název dopravce, nepoužil výstup z taxametru, ani záznamy o přepravách. Vzhledem k tomu, že tento řidič porušil více povinností, bude řešen u správního orgánu města. Zde bude řešen také třetí z řidičů, který použil historický autobus, na veteránských značkách, k hromadné přepravě návštěvníků festivalu. Historické vozidlo nelze provozovat za účelem podnikání, a jeho řidič svým jednáním porušil hned dva zákony, zákon o živnostenském podnikání a zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)