Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Opilá matka ani nevěděla, že dítě odešlo

Opilá matka ani nevěděla, že dítě odešlo

V pondělí 1.10. krátce před 19.hodinou přivedli na policejní služebnu v Třebechovicích pod Orebem strážníci Městské policie malé asi tříleté dítě, které nalezli samotné u rybníčku Bor.

Ilustrační foto
6. října 2018 - 08:00

Nalezený chlapec byl v pořádku, slušně a čistě oblečen a bez známek zranění. S policisty však, ačkoliv se nebál, nekomunikoval. Proto nebylo možné zjistit jeho totožnost. Začali prověřovat okolní domy, zavolali pracovníky oddělení sociální péče o děti a požádali starostu, aby nález dítěte vyhlásil v místním rozhlase.

Šetřením policisté zjistili, že byl viděn již v centru města a poté dostali tip, že by se mohlo jednat o 3letého místního chlapce. Tip byl správný a policisté matku našli u své matky doma v centru města. Obě ženy byly viditelně v podnapilém stavu a na dotaz hlídky, kde mají dítě, nebyly schopné nic uvést. Hlídka 34letou matku podrobila dechové zkoušce, která ukázala téměř 2,5 promile alkoholu. Starší z žen zkoušce ze zdravotních důvodů nebyla podrobena.


Matka dítěte policistům uvedla, že zapíjely svého tragicky zemřelého příbuzného a že ona vypila necelou láhev vodky a skleničku piva. Její matka jen dva panáky vodky. Jelikož se ani jedna z nich o dítě nemohla starat, pracovníci OSPODu rozhodli o svěření dítěte, které samo ušlo asi 1 km, jeho tetě.Policisté přestupek zadokumentovali a předají ke správnímu orgánu k dořešení.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)