Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Ortopedická ambulance v Žacléři končí

Ortopedická ambulance v Žacléři končí

Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., od 1.září již znovu neotevře detašované pracoviště ortopedické ambulance v Žacléři. Vedení nemocnice se tak rozhodlo nejen z ekonomických důvodů.

Ilustrační foto
11. srpna 2019 - 08:00

„Žacléřská ambulance je dlouhodobě ztrátovým pracovištěm. K tomuto rozhodnutí nás vedl také fakt, že se zde dlouhodobě snižuje počet ambulantních pacientů,“ vysvětluje Miroslav Procházka, ředitel trutnovské nemocnice. V porovnání let 2018 a 2017 nemocnice zaznamenala pokles o 10 %. Při srovnání prvních pololetí roků 2019 a 2017 jde o pokles dokonce o 22 %.

„Toto pracoviště je pro nemocnici z ekonomického hlediska dlouhodobě neudržitelné. Jen za loňský rok skončilo ve ztrátě více než 160.000 korun,“ dodává ředitel.

Dosud byla ambulance otevřena každé úterý od 8:00 do 14:30. Nově budou pacienti za ošetřením dojíždět přímo do nedaleké nemocnice v Trutnově.

Oblastní nemocnice v Jičíně dostane novou vrátnici i lékárnu

„Nemocniční ambulance je samozřejmě mnohem lépe a moderněji vybavena, tudíž pacientům nabídneme kvalitnější služby,“ říká Miroslav Procházka. Kapacita ambulance je dostačující a bez problémů pojme další pacienty. „Navíc máme k dispozici plný komplement vyšetřovacích metod, ať už RTG, magnetickou rezonanci či CT, a již v současné době ji využívají pacienti ze Žacléřska,“ uzavírá primář ortopedie, MUDr. Aleš Chaloupka.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová za Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)