Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Pajkrova flošna již má svého projektanta

Pajkrova flošna již má svého projektanta

V průběhu roku 2024 by Hradec Králové měl mít veškerou dokumentaci, kterou potřebuje pro výběr stavební firmy na rekonstrukci Pajkrovy flošny.

Pajkrova flošna
29. července 2022 - 08:00

Tuto část hradecké pevnosti z 18. století město plánuje ve spolupráci s vysokými školami přestavět na studentské centrum. Rada města v minulém týdnu schválila výsledek výběrového řízení na zpracovatele všech stupňů projektové dokumentace, kterým bude společnost Projekční atelier pro dokumentaci, průzkum a obnovu historických staveb ze Dvora Králové nad Labem za nabídkovou cenu 668 tisíc korun bez DPH.

„Již v roce 2012 jsem přišel s myšlenkou využít naprosto unikátní objekt Pajkrovy flošny jako vysokoškolské centrum. Hlavním smyslem tohoto záměru je vytvořit zázemí pro setkávání lidí a navazování nových kontaktů a vztahů, sdílení informací a vzdělávání. Předběžná dohoda partnerů projektu je, že rekonstruovaný objekt zůstane v majetku města a provozovat jej bude Univerzita Karlova,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Partnery projektu jsou vedle města Hradce Králové také Královéhradecký kraj, hradecké fakulty Univerzity Karlovy, Univerzita Hradec Králové a Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Zpracovatelem všech stupňů projektové dokumentace na rekonstrukci Pajkrovy flošny bude společnost Projekční atelier pro dokumentaci, průzkum a obnovu historických staveb ze Dvora Králové nad Labem za cenu 668 tisíc korun bez DPH. Součástí veřejné zakázky je i autorský dozor během rekonstrukce.

„U projektu bude třeba zaktualizovat studii, ze které bude následně vycházet dokumentace pro územní rozhodnutí, stavební povolení a zadání stavby. Veškerá dokumentace včetně stavebního povolení by mohla být dokončená v průběhu roku 2024. Hrubý odhad nákladů na samotnou rekonstrukci je padesát milionů korun, přesnější čísla ale budeme znát po zpracování vyšších stupňů dokumentace, to finální pochopitelně až po soutěži na stavební firmu,“ uvádí investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

„Jako proděkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy jsem inicioval vznik memoranda o spolupráci mezi významnými institucemi. Uzavřeno bylo v loňském roce mezi Univerzitou Karlovou, Univerzitou Hradec Králové, Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, Královéhradeckým krajem a městem Hradec Králové. Výsledkem tohoto jednání bylo mimo jiné i získání dotace ve výši tří milionů korun od Královéhradeckého kraje na financování projektu. Jejich podpory si velmi vážím a děkuji za ni,“ dodává primátor.

Dotaci kraj poskytl v září 2020. „Z těchto financí budeme hradit vše potřebné kolem projektové dokumentace. Skutečná výše čerpání dotace bude tedy zřejmá až po kompletním dokončení celé dokumentace,“ vysvětluje náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací Monika Štayrová.Dotaci pak plánuje město využít také na rekonstrukci objektu. „Chystáme se detailně prověřovat veškeré možné dotační podpory, vše bude záležet na připravenosti projektu, jeho finální podobě a aktuálně vyhlášených výzvách,“ doplňuje náměstkyně Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%