Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Plavecký bazén se po dvoutýdenní odstávce otevřel veřejnosti

Plavecký bazén se po dvoutýdenní odstávce otevřel veřejnosti

Po dvanáctidenní technologické odstávce se v sobotu 30. července opět otevřel veřejnosti krytý padesátimetrový plavecký bazén.

Plavecký bazén
1. srpna 2022 - 08:00

Otevírací doba bude pokračovat v prázdninovém režimu, tedy v pondělí a pátek od 6 hodin,  úterý středa, čtvrtek bude otevřeno do 8 hodin a o víkendech se bazén otevírá od 10 hodin. Každý den se bazén uzavírá ve 20 hodin.

Během odstávky byly provedeny opravy a údržbářské práce, které nelze provádět při běžném provozu, jelikož byly oba bazény, jak plavecký tak dětský vypuštěny. Čistily se nerezové kryty na dně bazénu, byla provedena dezinfekce bazénových van, sprch, parních komor a šaten. Okna dostala nový nátěr. Ve sprchách pro ženy i muže byly vyměněny dělící stěny, vymalovány veřejné prostory a vyčištěny prosklené stěny a okna v celé budově. Ve vstupní hale byly opraveny a přečalouněny sedačky. Proběhla kontrola a oprava obkladů, dlažeb a spárování, kontrola vzduchotechniky, elektrorozvodů a pískových filtrů, čištění výměníků tepla a kalibrace chlorového zařízení a vyčištění a údržba vyvíječů páry. Samozřejmostí byl celkový úklid všech prostor tak, aby mohl bazén v sobotu přivítat první plavce a aby jej mohli opět využívat i návštěvníci Slunné loučky.  

Pajkrova flošna již má svého projektanta

Odstávka aquacentra v městských lázních je plánována až na září, a tak se celý areál až do konce prázdnin opět stává pro návštěvníky kompletně průchozí. Lze tedy projít od aquacentra, přes vyhřívanou chodbou k plaveckému bazénu až po venkovní relaxační zónu Slunná loučka.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk,snhk)