Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Počasí si zahrává s turisty v Krkonoších

Počasí si zahrává s turisty v Krkonoších

Uplynulé dny zavedly krkonošské horské záchranáře opět do hřebenových partií hor zachraňovat turisty v nesnázích.

Zásah v Krkonoších
15. března 2023 - 08:00

V neděli 12.3. mezi 10. a 11. hodinou obdrželi záchranáři informaci o sklouznutí turistky úbočím Sněžky na polskou stranu do Kotle Lomniczki. „Žena uklouzla při pohybu po uzavřené Jubilejní cestě na Sněžku, v úseku, kde jsme prováděli v posledních letech již několik obdobných záchranných akcí,“ dodal k upřesnění místa nehody záchranář T. Novák z Pece pod Sněžkou.

V podvečer se rozběhla záchranná akce také ve Špindlerově Mlýně, kde kvůli zledovatělému terénu uvízli na cestě česko-polského přátelství, v úseku mezi Špindlerovkou a Poledním kamenem, tři návštěvníci hor. Opět se jednalo o lokalitu, která je za podmínek zledovatělých cest na hřebenech Krkonoš zcela typická pro uvíznutí turistů anebo nedobrovolný výlet na polskou stranu hor.

Do třetice v pondělí 13.3. kolem poledne zasahovali horoslužebníci z Pece pod Sněžkou za pomoci transportní techniky na vrcholu Sněžky. Transportovali dvě dvojice vyčerpaných, a ne zcela dobře vybavených turistů z vrcholu do Pece pod Sněžkou.„Přesto, že Horská služba varuje, vyzývá a informuje, stále se najdou jedinci, kteří se vydají na horskou túru nedostatečně nebo nevhodně vybaveni. Často podcení nástrahy meteorologické situace, nebo přecení své síly,“ dodávají jednohlasně zasahující záchranáři.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Horská služba.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:hsčr)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%