Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Podchod na třídě Karla IV. je v současném stavu nevzhledný

Podchod na třídě Karla IV. je v současném stavu nevzhledný

Pro rekonstrukci podchodu na třídě Karla IV. město Hradec Králové stále hledá projektanta.

Hradec Králové
24. března 2023 - 08:00

Již potřetí se chystá město Hradec Králové vypsat zadávací řízení na projektanta, který se ujme příprav na rozsáhlou rekonstrukci podchodu na třídě Karla IV. Do předchozích zadávacích řízení se nikdo nepřihlásil, proto je město muselo zrušit. Nyní radnice ještě více zvýhodnila podmínky pro uchazeče, například prodloužila lhůtu pro zpracování projektu. Podmínky na svém včerejším zasedání schválili radní města. Revitalizace podchodu by v případě příznivého vývoje mohla být zahájena zhruba začátkem roku 2025.  

„Podchod na třídě Karla IV. je v současném stavu nevzhledný a nemoderní. Jeho vzhled pochází ze 70. let, kdy dominovala především funkčnost tohoto prostoru odpovídající vkusu tehdejší doby. Funkčnost podchodu chceme zachovat, ale celý prostor by měl vypadat čistě a působit příjemným vzdušným dojmem,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Celková revitalizace podchodu počítá, dle již zhotovené návrhové studie, s jiným rozložením dispozic. Změnit by se mělo uspořádání veřejných toalet a kavárna/cukrárna by se měla více otevřít do prostoru. Z podchodu dále zmizí kovové výkladce, nové budou podlahy a stropní svítila.

 Město se nyní chystá vypsat již třetí veřejnou zakázku na projektanta a autorský dozor této akce. Aby radnice zvýšila zájem uchazečů o tuto zakázku, nastavila pro ně výhodnější podmínky. Tou nejzajímavější může být prodloužení lhůty pro dokončení projektové dokumentace na přibližně jeden rok.„Rozhodně nechceme se zahájením této investice otálet, proto vypisujeme vstřícněji pojaté zadávací řízení. Potřebujeme kvalitního projektanta, bez toho teď nelze postupovat dál. Pokud by toto řízení bylo úspěšné a podařilo se nám nějakou společnost vysoutěžit a uzavřít s ní smlouvu, mohli bychom mít projektovou dokumentaci dokončenou v polovině příštího roku. Začátkem roku 2025 by pak, v případě příznivého vývoje, mohla začít samotná rekonstrukce,“ dodává náměstek Řádek.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv.královéhradeckénovinky.cz foto:arch)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?