Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Poděkování patří strážníkům, kterým se zželelo mladé dívky

Poděkování patří strážníkům, kterým se zželelo mladé dívky

Mladá dívka oslovila v nočních hodinách hlídku královéhradecké městské policie a žádala o pomoc. Zůstala zcela bez prostředků a neví, co má dělat.

Ilustrační foto
13. listopadu 2019 - 08:00

Dívka vysvětlila, že přijela do města navštívit svého přítele z dětství, ten jí pak na oplátku zase slíbil, že ji, po společně stráveném dni, odveze večer domů. Před zpáteční cestou se zastavili u Terminálu MHD. Zde byla kamarádem požádána, aby ještě skočila do obchodu koupit mu něco k pití. Ve vozidle nechala své osobní věci, včetně kabelky. Než se vrátila z obchodu, byl pryč. U sebe má pouze 12 korun, a domů to má přes 180 kilometrů. Dle pokladní ČD by jízdenka stála okolo 200 korun. Neví, co má dělat a na koho se obrátit. Strážníci zjistili, že by dívce, v této situaci, mohla pomoci charita. Bohužel, vzhledem k noční hodině, zde již nikdo nebyl k zastižení. Už to vypadalo, že nešťastná dívka bude muset noc strávit na ulici nebo v azylovém domě. Aby se tak nestalo, domluvili se operační důstojníci hradecké městské policie, že dívce pomohou a jízdenku jí zaplatí.      

Na chodníku ležely tisícikoruny. Manželská dvojice při nedělní procházce nalezla na chodníku ležet bankovky v hodnotě 4000 korun. Okamžitě o nálezu informovala městskou policii. Nalezená částka byla městskou policií předána na Oddělní ztrát a nálezů hradeckého magistrátu. Strážníci děkují poctivým nálezcům.


Alkoholem posilnění jedinci skončili na záchytce. O uplynulém víkendu museli strážníci hradecké městské policie řešit hned čtyři muže, kteří to značně přehnali s alkoholem. První dva, díky své opilosti, ohrožovali své zdraví. Jeden z nich se v nočních hodinách, ve tmavém oblečení, pohyboval prostředkem vozovky, druhý si pak při pádu na chodník způsobil velkou zhmožděninu na hlavě. Oba měli problém s koordinací pohybů, vrávorali a padali na zem. Nebyli schopni se bezpečně dostat domů, proto svoje noční putování městem zakončili na záchytce.

Druhá dvojice se předváděla na zastávce MHD. Projíždějící hlídku městské policie „zdravila“ hlasitým hajlováním a fašistickými gesty. Toto „hrdinství“ jim však vydrželo pouze do chvíle, než strážníci vystoupili z vozidla. Jeden z nich, aby nemusel vysvětlovat své jednání, si dokonce chvíli hrál i na hluchého. Oba se chovali velmi agresivně a s hlídkou odmítali spolupracovat. Z místa se snažili odejít a nereagovali na výzvy k zastavení. Jejich agresivita se stupňovala, proto musela být použita pouta. K vystřízlivění je hlídky městské policie převezly na záchytku. Následující ráno byli za své přestupkové jednání řešeni pokutou ve výši 2000 korun.  

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová,vedoucí oddělení prevence kriminality, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)