Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Podezřelou trojici při krádeži peněz zachytily kamery

Podezřelou trojici při krádeži peněz zachytily kamery

Policisté z Obvodního oddělení policie v Novém Bydžově zahájili úkony trestního řízení kvůli krádeži peněz. Případ se stal ve středu, dne 2. 3. 2016, krátce po třinácté hodině  v prodejně květin v obci Sadová.

Ilustrační foto
8.březen 2016 - 10:00

Dva dosud neznámí pachatelé zde nejprve vylákali prodavačku před obchod k vystaveným květinám s tím, že předstírali zájem o koupi medvědího česneku, který se nacházel v květináčích v bedýnce před obchodem. Tohoto okamžiku však mezitím využil třetí pachatel, který „nepozorovaně“ vešel do prodejny, kde z neuzamčené zásuvky  prodejního pultu pravděpodobně odcizil finanční hotovost.

Poté trojice z místa odjela osobním vozidlem zn. Audi modrostříbrné barvy směrem na obec Hořice. Podle popisu, který mají policisté k dispozici, se mělo jednat o tři muže opáleného vzhledu (zřejmě cizince), mluvící cizojazyčně. Při ohledání místa činu policisté zjistili, že je prostor parkoviště, včetně plochy před obchodem, monitorován průmyslovou kamerou, na které jsou zachyceny tři podezřelé osoby.


Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na 2 roky.Informaci přinesly webové stránky Policie ČR Krajského ředitelství Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)