Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Podomní prodejci stále obcházejí hradecké domácnosti

Podomní prodejci stále obcházejí hradecké domácnosti

V posledních dnech přijala městská policie větší počet stížností na podomní prodejce energií. Obcházejí hradecké domácnosti a nabízejí lidem levnější tarify.

Ilustrační foto
13. února 2018 - 08:00

Přestože nařízení města podomní prodej zakazuje, stále se setkáváme s prodejci, kteří i přesto, že riskují vysokou pokutu, snaží se občany přesvědčit ke změně dodavatele.

Mladí a dobře oblečení lidé se do uzamčených domů dostávají pod záminkou vrácení přeplatků za odběr elektrické energie, optimalizace nákladů, nabízí výhodnější a levnější tarify. Nechávají si přeložit vyúčtování, o kterém pak tvrdí, že je velmi nevýhodné a snaží se přesvědčit obyvatele, že právě jejich podmínky jsou ty nejlepší a nejlevnější.

Díky tomu, že stále větší počet našich obyvatel na jejich nekalé praktiky nenaletí a okamžitě informují městskou policii, mohou strážníci tyto „obchodníky“ ihned řešit. Prodejci mají připravenou stále stejnou „báchorku“. Tvrdí, že oslovují pouze své stávající zákazníky, dělají průzkum, kontrolují elektroměry a žádné služby nenabízejí. Jejich výmluvy však často hned na místě vyvrací oslovení lidé.

Městská policie událost předává k řešení správnímu orgánu magistrátu, kde výše pokuty může dosáhnout až několika set tisíc korun. 


Městská policie doporučuje:
  • do bytu pouštějte pouze ty osoby, které Vám svou návštěvu řádně oznámily předem, a vy jste s ní souhlasili
  • pokud jste doma sami, dveře neotvírejte, komunikujte přes zavřené dveře a použijte kukátko
  • myslete na své bezpečí, a v  případě, že máte podezření, že osoba není tím, za koho se vydává, nebojte se přivolat městskou policii, strážníci na místě prověří, zda dotyčný není podvodník  

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)