Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Podomní prodejci to stále zkoušejí

Podomní prodejci to stále zkoušejí

Operační důstojník královéhradecké městské policie přijal v odpoledních hodinách na lince 156 oznámení, že se ve společných prostorách bytového domu pohybuje žena, která obchází nájemníky s nabídkou produktů a služeb formou podomního prodeje.

Ilustrační foto
21. února 2020 - 08:00

Přivolanou hlídku uvedl volající do domu a upřesnil, že na něj mladší žena zazvonila a po otevření dveří se začala ihned vyptávat na stávajícího dodavatele energie, načež ji on odmítl a přivolal strážníky. Ti sdělili slečně, že je podezřelá ze spáchání přestupku podomního prodeje, čímž porušila nařízení města, a proto s ní bylo sepsáno oznámení o jeho spáchání, které bude projednávat správní odbor magistrátu. Mladá žena se pokoušela vymlouvat na judikát soudu, který vyjímá zprostředkování energií z podomního prodeje, ten se na ní však nevztahuje a tak celá věc putuje na magistrát města k projednání.


Varování!
Podomní prodejci, neboli tzv. „energetičtí šmejdi“, zneužívají nezkušenosti a důvěřivosti především starších lidí. Často uvádějí lživé informace. Představují se jako zástupci stávajícího dodavatele energií, distributora nebo Energetického regulačního úřadu. Jinou záminkou k návštěvě je kontrola vyúčtování. Dalším trikem je podstrčení smlouvy o dodávkách energií k podpisu, přičemž podomní prodejce listinu vydává za neškodné potvrzení o své návštěvě. Smlouva se může vyklubat i z dokumentu, který byl prezentován jako nezávazná nabídka.


Není vhodné cokoliv podomnímu prodejci podepisovat, naopak doporučujeme nezvané návštěvy důrazně odmítat a kontaktovat linku 156.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Simona Pacltová z oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)