Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Podvodné telefonáty typu "Ahoj babi..." pokračují

Podvodné telefonáty typu "Ahoj babi..." pokračují

Kriminalisté zabývající se trestnou činností páchanou na seniorech opět varují před podvodnými telefonáty, které stále probíhají a neutichají.

Ilustrační foto
12. dubna 2019 - 08:00

Jedná se o telefonáty, kdy na pevnou linku zavolá s nějakou smyšlenou legendou pachatel, který se vydává za vnuka a požaduje peníze. Když se volaný "chytí", domluví se s ním na předání peněz s odůvodněním, že on nemůže a pošle kamaráda. Senioři pak do rukou neznámého pachatele vloží někdy i celoživotní úspory. Tak jako naposledy žena z Hradecka, která přišla na podzim 2017 o 380 tisíc korun. Pachatelé volají hlavně na pevné linky, protože předpokládají, že vlastníky jsou především lidé seniorského věku.

Policisté přijímají po celé republice desítky oznámení o těchto telefonátech, na Hradecku naštěstí žádný další senior od loňského roku nebyl  podveden. Poslední dvě oznámení jsme přijali minulý týden od dvou mužů ve věku 92 a 93 let, kteří oba shodně uvedli, že jim volal jakoby vnuk, který po nich chtěl peníze. Jelikož požadovanou hotovost neměli, tak ho odmítli.


S touto trestnou činnosti se potýkají policisté nejen po celém našem území, ale i v zahraničí. Apelujeme na seniory: Buďte obezřetní, vždy telefonát ověřte, řekněte o telefonátu a požadavku okamžitě svým nejbližším nebo i sousedům či známým. Apelujeme také na osoby, které mají rodiče nebo své známé v seniorském věku: Informujte je o podvodných telefonátech a důrazně je varujte.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)