Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Policisté na Trutnovsku odhalili v chatě pěstírnu marihuany

Policisté na Trutnovsku odhalili v chatě pěstírnu marihuany

V rekreačním objektu trojice mladých lidí pěstovala téměř dva tisíce rostlin.

Pěstírna
10. října 2019 - 08:00

V neděli 6. 10. 2019 v časných ranních hodinách při běžné kontrole rekreačních objektů si hlídka trutnovských policistů povšimla neobvyklých úprav u jedné z chalup. Další kroky policejní hlídky pak odstartovaly bleskurychlou a údernou akci, při níž policisté odhalili rozsáhlou indoorovou pěstírnu konopí s bohatě kvetoucími rostlinami konopí indického setého. V objektu muži zákona současně přistihli i trojici mladých lidí, dva muže (30 a 29 let) a jednu ženu (23 let). Překvapené pěstitele policisté na místě zadrželi a eskortovali na trutnovské oddělení kriminální policie, kde s nimi ještě téhož dne zahájili úkony trestního řízení.


V prostorách rekreačně nevyužívaného objektu, který měl jeden z přítomné trojice pěstitelů několik měsíců v pronájmu, pak muži zákona v několika místnostech v suterénu a v prvním podlaží našli víc, než 1.700 rostlin o výšce mezi 70 a 130 cm na výrobu vysoce kvalitní marihuany, prakticky již těsně před sklizní.Tu za ně ale již dokončila výjezdová skupina královéhradecké kriminální policie.

Předběžná chemická analýza vzorků nalezených rostlin kriminalistům ukázala, že rostliny obsahují látku delta9 THC ve vysoké relativní koncentraci a při takovém množství pěstovaných rostlin by se výrobcům dostalo i několikamiliónových výdělků. Na odvoz veškerého technického zařízení, vybavení, chemikálií, svítidel, vzduchotechniky, sušičky a v neposlední řadě samotných sklizených rostlin museli policisté použít dva velké nákladní automobily.Vzhledem k závažnosti si případ od trutnovských kolegů na místě převzal krajský výjezd královéhradecké kriminální policie. Vyšetřovatel krajského odboru obecné kriminality vůči celé zadržené trojici neprodleně zahájil trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za ten jim vzhledem k velkému rozsahu pěstovaných rostlin a možnosti až 6 miliónového zisku hrozí trest odnětí svobody od v rozmezí 8 až 12 let, nebo trest propadnutí majetku.

V úterý 8. 10. 2019 v odpoledních hodinách soudce Okresního soudu v Trutnově rozhodl, že oba muži (30 a 29 let) budou dále vyšetřováni vazebně, vyšetřování ženy (23 let) bude pokračovat na svobodě. Všem obviněným hrozí až dvanáctileté tresty odnětí svobody.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Mgr. Eva Prachařová komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje, Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:pčr)