Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Policisté obvinili dva muže najednou za nedovolené ozbrojování

Policisté obvinili dva muže najednou za nedovolené ozbrojování

Z trestného činu nedovolené ozbrojování policisté v minulých dnech obvinili dva muže ve věku 29 a 42 let, za což jim hrozí až dva roky vězení.

Ilustrační foto
25. ledna 2021 - 08:00

Mladší jako příslušník jedné z ozbrojených složek, který je držitelem zbrojního průkazu a vlastník dvou zbraní kategorie B - samonabíjecí pistole a samonabíjecí pušky, měl dát staršímu, který nemá žádný zbrojní průkaz, tyto zbraně do zástavy.

Na případ se přišlo v okamžiku, kdy k mladšímu přišla kontrola správního úřadu ohledně odnětí zbrojního průkazu z důvodu jeho nezpůsobilosti k držení zbrojního průkazu. Nezpůsobilost vyplynula z lékařského posudku, který byl vypracován z důvodu, že byl muž přistižen na pracovišti pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu. Správní orgán však u muže žádné zbraně nenašel.

Z následného vyšetřování policisté zjistili, že zbraně muž na jaře loňského roku předal kvůli finanční tísni jako zástavu za několikatisícovou půjčku svému staršímu známému. Ten policistům vydal dobrovolně pouze samonabíjecí pistoli, tu druhou zbraň měl prý kvůli obavám hodit do Labe. Policejní potápěči se na uvedené místo vydali, ale bohužel, kromě několika nákupních košíků, žádnou zbraň nenašli.

Majiteli psa, který ublížil dítěti hrozí roční vězení
Na hradě Hřídelík bylo vězení pro provinilé kněze

Oba muži jsou stíháni za stejný trestný čin, protože mladší bez povolení jinému opatřil střelné zbraně a starší zase bez patřičného povolení střelné zbraně přechovával.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová z Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)