Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Policisté prověřují příčiny zdravotních komplikací většího počtu osob

Policisté prověřují příčiny zdravotních komplikací většího počtu osob

Již od neděle se královéhradečtí policisté zabývají případem zdravotních komplikací desítek osob v Hradci Králové.

Ilustrační foto
3. července 2018 - 08:00

Policisté  konají na základě informací, které zazněly v médiích a na sociálních sítích. V rámci prověřování případu spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje a Fakultní nemocnicí Hradec Králové. Dle zpráv, které má  policie k dispozici právě od spolupracujících institucí, bylo v neděli ošetřeno necelých 60 osob se zažívacími potížemi, ke kterým mělo dojít po konzumaci jídla z prodejny rychlého občerstvení v centru Hradce Králové.


V rámci prověřování daného případu policie disponujeme již dílčími informacemi. Jednou znich je například název zdravotních komplikací resp. onemocnění, kdy se mělo jednat o stafylokokovou enterotoxikózu. K tomuto onemocnění mělo dojít po konzumaci tortilly z prodejny rychlého občerstvení v centru Hradce Králové. Dalším novým faktem je počet osob, které měly onemocnět a v současné době tedy hovoříme o 81 lidech.

Další možný vývoj v dané věci z  pohledu policie bude možný po obdržení kompletních výsledků, prostudování a jejich vyhodnocení, provedení výslechů zúčastněných osob a dalšího šetření.

V dané věci tedy do současné doby nepadlo žádné rozhodnutí ani změna právní kvalifikace, policie stále shromažďuje informace, které by ji přivedly k objasnění věci a případné míře zavinění konkrétní osobou, či osobami. Do současné doby nebyl nikdo obviněn.

Královéhradeckénovinky.cz o případu informoval mjr. Bc. Jan Čížkovský.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)