Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Pomoc pohybem míří z Herlíkovic k dětem s handicapem

Pomoc pohybem míří z Herlíkovic k dětem s handicapem

Děti s postižením ze Základní školy speciální Neratov se díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem a aktivitě zimních sportovců ve Skiareálu Herlíkovice podívají do Německa.

Pomoc pohybem míří z Herlíkovic
6.březen 2016 - 10:00
ČEZ Fun zóna totiž v průběhu února zavítala právě do Herlíkovic se speciálním trenažérem, na němž bylo možné proměnit vlastní energii ve finanční příspěvek pro handicapované děti. Vysportovaných 40 tisíc korun umožní neratovské škole realizaci výměnného pobytu v německém Neuendettelsau.

Dvanáct žáků se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra zažije díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem několikadenní výměnný pobyt v Německu.


„Postižení našich dětí rozhodně nepřekáží jejich chuti poznávat a zažívat nové věci, často je tomu právě naopak. Výměnný pobyt jim umožní navázat přátelství se zdravými dětmi, poznat život v jiné zemi a také se přiučit základům němčiny. Společně s žáky nedaleké ZŠ Kunvald budou v německém městě Neuendettelsau spolupracovat jak se zdravými místními dětmi, tak i dalšími dětmi s handicapem,“ uvedla ředitelka ZŠ speciální Neratov Bronislava Havlíková.

Součástí projektu je také vznik česko-německého sešitu přísloví s ilustracemi dětí s postižením, který může nadále sloužit výuce dalším dětem v ČR i Německu.

Příspěvek v hodnotě 40 tisíc korun, který pro neratovskou školu vlastními silami vysportovali návštěvníci Skiareálu Herlíkovice na speciálním trenažéru, dětem uhradí náklady na dopravu a část ubytování i stravování.

„ZŠ speciální Neratov je nevelká škola, která se v přátelské atmosféře soustředí na osvojování každodenních úkonů a dovedností, jež dávají dětem šanci na co nejsamostatnější život v dospělosti. Jsme moc rádi, že jejich snahu oceňuje i široká aktivní veřejnost, která nám pomohla potřebné peníze vlastními silami získat,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Trenažér, který vydanou energii přetváří na darované peníze, byl všem návštěvníkům Skiareálu Herlíkovice k dispozici od 11. do 20. února v přítomné ČEZ Fun zóně. Ta kromě možnosti svým vlastním výkonem pomoci dobré věci ukrývala jako obvykle také místa k odpočinku i zábavě. Nabídkou klidného místa k dobití telefonů a bezdrátového připojení rovněž lákala ke stahování mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem, jejímž prostřednictvím je možné pomáhat i dalším veřejně prospěšným projektům, a to hned několika druhy pohybu. Kromě sjezdového lyžování aplikace zaznamenává například běh, tanec, jízdu na kole i zdánlivě obyčejnou chůzi. Funguje i jako klasický sporttracker, jenž generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková , tisková mluvčíČEZ, a. s. Hradec Králové.
(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)