Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Prázdninový provoz ve městě využívají i silničáři

Prázdninový provoz ve městě využívají i silničáři

Tradičně letní měsíce, kdy je intenzita dopravy ve městě nižší než obvykle, využívají v Hradci Králové silničáři k opravám povrchů komunikací všech kategorií.

Ilustrační foto
16. července 2021 - 08:00

Na několika místech v centru města i v jeho okrajových částech hradecké technické služby opravují chodníky nebo pokládají nový asfalt v ulicích. Kompletní rekonstrukcí prochází část silnice spojující Malšovice s Malšovou Lhotou, po etapách se opravuje druhý silniční okruh v úseku mezi malšovickým nadjezdem a křižovatkou za mostem přes Labe u fakultní nemocnice.

„Opravy komunikací, které jsou v majetku města, provádějí hradecké technické služby částečně samy v rámci své činnosti, především pokud jde pouze o lokální opravy chodníků, cyklostezek nebo zbroušení povrchu silnice a položení nového asfaltového koberce. Větší opravy nebo pokládky nových chodníků zajišťují pro technické služby subdodavatelské firmy. Ročně technické služby za údržbu a opravy městských komunikací vydají přes 55 milionů korun,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek.  

Letos během léta město takto opraví chodníky v ulicích Moravská, K Metelce, Gebauerova, P. Jilemnického, U Střelnice, Poštovní, Jana Koziny nebo cyklostezku podél ulice Akad. Bedrny u Kauflandu. Nový povrch vozovky již mají nebo budou mít části ulic Veverkova, Piletická, Předměřická, Hradební a další. Opravuje se i schodiště v Jiráskových sadech, dokončují se také terénní úpravy parkoviště na nábřeží Labe u fakultní nemocnice montáží betonových vodicích stěn a úpravou odvodnění. Jednoduchými úpravami na komunikacích dojde i ke zřízení nových parkovacích stání, například v Brandlově ulici.

V minulém týdnu začala rekonstrukce části komunikace spojující Malšovice s Malšovou Lhotou. Opravuje se silniční povrch Úprkovy ulice, dojde i na nové chodníky a opravy stávajících, vybudování nové zastávky MHD, úpravu zeleně a doplnění osvětlení. Jedná se o sdílenou investici města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje, který je majitelem silnice, a radnice se na této akci podílí téměř 1,8 miliony korun bez DPH. Jde o poslední etapu celkové rekonstrukce této komunikace v úseku od malšovického nadjezdu až do Svinar.

V Hradci se začíná budovat Inteligentní dopravní systém

Ředitelství silnic a dálnic i letos lokálně opravuje druhý silniční okruh. Doposud práce probíhaly na Gočárově okruhu u malšovického nadjezdu, od 14. července by měli silničáři opravovat úsek od křižovatky Mileta až po křižovatku s Rašínovou třídou, resp. „hradubickou“ silnicí I/37. Na této komunikaci zároveň pokračuje stavba protihlukových stěn.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)