Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Primátor přivítal prvního narozeného občánka Hradce Králové

Primátor přivítal prvního narozeného občánka Hradce Králové

Prvním letošním Hradečánkem se stal Antonín Malínský, který přišel na svět v hradecké porodnici první lednový den tři minuty před půl třetí.  Narodil se v dobré kondici s mírou 49 cm a váhou 3160 gramů.

Zdeněk Fink s Toníkem a jeho maminkou
8.leden 2016 - 10:00

Malého Toníka přišel do porodnice navštívit 4. ledna primátor města Zdeněk Fink, který předal jeho mamince květiny a peněžitý dar pět tisíc korun.

„Velmi milá maminka a krásné spokojené miminko,“ nešetřil chválou primátor města v porodnici. Malému Toníkovi popřál do života jen to dobré a pozval celou rodinu Malínských na jarní vítání občánků do Divadla Drak, kde první občánek tradičně obdrží navíc zlatou pamětní minci města.

Jak prozradila maminka Toníka, nic dlouho nenasvědčovalo tomu, že by se chtěl na svět přihlásit už prvního ledna. „Na Silvestra jsme si udělali ještě s rodinou výlet do novohrádeckých lesů a půlnoc jsme ještě slavili doma. Do porodnice jsme vyrazili až o půl druhé a za chvíli byl malý na světě,“ s úsměvem vypráví Hana Malínská. Tatínek Toníka Jiří Malínský, který si po návštěvě primátora a novinářů odvážel svého druhorozeného synka a manželku domů prozradil, že doma už na ně netrpělivě čeká prvorozený tříletý synek Honzík.

První krajské miminko má letos náchodská porodnice, je to holčička

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)