Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Připravte si čelovky a poměřte běžecké síly na Zebínském nočníku

Připravte si čelovky a poměřte běžecké síly na Zebínském nočníku

Rada města schválila konání sportovní akce Zebínský nočník, který se uskuteční na pozemku města. Běžecké klání se uskuteční dne 23. března od 18.30 do 21 hodin v blízkosti Zebína.

Zebín
13. března 2019 - 08:00

Jedná se o veřejný běžecký závod po stávajících zpevněných cestách. Start i cíl budou situovány v prostorách Jezdeckého centra Jičín. Pořadatel, jímž je firma JM Pro s.r.o., očekává účast maximálně 150 lidí. Výtěžek ze startovného půjde na podporu nedaleké záchytné stanice pro psy. Ostatně jedna z kategorií závodu se uskuteční tak, že běžce bude doprovázet pes na vodítku. Anebo spíše obráceně.


Půjde o noční závod. Start je plánován na 19:30. Všichni běžci jsou proto povinni startovat se svítilnou, tzv. čelovkou. Pětikilometrová trať bude stejná pro všechny kategorie. Závodníci budou mít zakázáno vstupovat do okolního terénu. Pokud vás závod zaujal, pro více informací navštivte web nocnik.nwow.cz nebo profil Zebínský nočník na sociální síti Facebook.


Dohled nad bezpečím účastníků i obsluhu trati zajistí pořadatel. Je také smluvně povinen provést úklid po skončení akce. To je plánováno zhruba na 21 hodin.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)