Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Pro veřejnost je v Jičíně zpřístupněn oznamovací systém FOSY

Pro veřejnost je v Jičíně zpřístupněn oznamovací systém FOSY

Rada města schválila Směrnici o ochraně osob, jež oznamují porušení práva Unie, která je závazná i pro příspěvkové organizace.

Jičín
16. ledna 2022 - 08:00

Města a obce mají dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 povinnost zajistit anonymitu a ochranu osob, které mají podezření na porušování práva a chtějí to oznámit. Pro město Jičín a všechny jeho příspěvkové organizace včetně SNMJ a.s. bude tuto službu zajišťovat společnost Catania Group s.r.o. z Prahy. Hlášení oznamovatelů tak nebudou nijak zpracovávána zaměstnanci města Jičína, což byl i záměr.

Pro tyto potřeby společnost Catania zřizuje Vnitřní oznamovací systém FOSY, který umožňuje oznamovat vzdáleným přístupem rychle a diskrétně. Přístup k FOSY je na webových stránkách města www.mujicin.cz v sekci Městský úřad – Ochrana oznamovatelů. Na tomto místě je k dispozici odkaz k formuláři. Vyplnění osobních údajů v tomto formuláři je zcela dobrovolné.


Systém FOSY je zajištěn nepřetržitě pomocí šifrované komunikace bez přístupu města. Smluvně je stanovena i příslušná osoba pro příjem, prošetření a nakládání s oznámeními.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)