Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Rada města Jičína schválila plán zimní údržby

Rada města Jičína schválila plán zimní údržby

Stejně jako každý rok Technické služby města Jičína předložily Radě města plán zimní údržby města, který stanovuje priority pro řešení kalamitních sněhových situací.

Ze zimního Jičína
17. října 2017 - 08:00

Z hlediska ekonomického a kvůli množství pozemních komunikací a chodníků nelze provádět jejich zimní údržbu najednou a bylo nutné je rozdělit podle důležitosti. První v pořadí proto budou rychlostní a sběrné místní komunikace, dále komunikace s hromadnou a linkovou dopravou, příjezdové komunikace ke zdravotnickým zařízením a nejdůležitější dopravní tahy.


Pro údržbu místních komunikací mají technické služby k dispozici dva specializované sypače a čtyři kolové traktory s nesenou radlicí. Pro údržbu chodníků mají pět traktorů a multicarů, na přelomu ledna a února navíc získají posilu v podobě jednoho zcela nového malotraktoru. Nově díky němu budou ošetřovány komunikace v Alanových sadech, více pozornosti získá i Větrov. Pro odklízení a odvoz sněhu mají dva nakladače a dva kontejnerové nosiče.

Pro hlavní posyp chodníků bude sloužit posypová sůl. V ulicích města bude rozmístěno 55 beden s posypovou směsí písku a soli.

Hlavním dispečerem zimní údržby bude Josef Dvořák, dispečery potom Ing. Miloslav Frýba, Ing. Milan Zmátlík, Zdeněk Doležal a Tomáš Šenberk.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)