Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Rada města Jičína schválila rezervaci na prodej kasárenských budov

Rada města Jičína schválila rezervaci na prodej kasárenských budov

Zastupitelstvo města Jičína při veřejném zasedání dne 13. prosince 2017 schválilo prodej dvou budov bývalých kasáren společnosti Senior holding s.r.o..

Jičínská kasárna
16. ledna 2018 - 08:00

Protože podle podmínek výběrového řízení je nutné bez zbytečných odkladů podepsat rezervační dohodu s firmou, Rada města v pondělí 18. prosince měla mimořádné jednání. Schválila rezervační smlouvu. Ta ukládala, že zájemce o koupí má do pěti dnů od podepsání uhradit rezervační poplatek ve výši 100 tisíc Kč, což udělala, a dále že do 30 dnů musí dojít k uzavření budoucí kupní smlouvy.

Rada města při svém 109. jednání dne 10. ledna 2018 tuto budoucí kupní smlouvu schválila. Firma je tak zavázána uhradit zálohu za kupní cenu ve výši 500 tisíc Kč do 30 dnů od podpisu tohoto dokumentu.

Samotná kupní cena, která byla stanovena na 11 653 200 Kč, výše popsané úhrady už zohledňuje, tudíž firma potom zaplatí 11 053 200 Kč. Je stanovena i sankce pro kupující firmu: pokud do tří let nebude uzavřena kupní smlouva, město má právo vyžadovat pokutu 300 tisíc Kč.


Firma Senior holding s.r.o. chce kasárny přestavět v domov pro seniory o kapacitě 120 lůžek. Nabídne běžnou 24hodinovou službu a také zvláštní péči pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou. Mezi kasárenskými objekty zbuduje spojovací krček. Firma Senior holding s.r.o. vyhrála nabídkové řízení, do kterého se kromě ní ještě přihlásila společnost MIMO Bohemia a.s. Tato však byla na návrh odborné komise a po schválení Rady města i Zastupitelstva města z řízení vyřazena, jelikož její nabídka měla několik závažných nedostatků. S prodejem budov firmě Senior holding s.r.o. souhlasila většina jedenácti zastupitelů. 

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)