Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Regionální muzeum v Jičíně plánuje novou stálou expozici

Regionální muzeum v Jičíně plánuje novou stálou expozici

Regionální muzeum a galerie v Jičíně plánuje sestavit zcela novou stálou expozici. V současné době dokončuje studii a projekt a připravuje žádost o norský grant.

Valdštejnský zámek
10. července 2019 - 08:00

Muzeum sídlí ve Valdštejnském zámku, který je ve vlastnictví města. Protože záměr vyžaduje jisté stavební úpravy, vstupuje do něj také vlastník. Rada města záměr vzala na vědomí a pověřila Odbor kultury a cestovního ruchu dalším jednáním s muzeem.

Stálá expozice by přinesla změnu v uspořádání vnitřních prostor. Pro její realizaci je nutné vyřešit v současné době nevyhovující elektroinstalaci, zajistit výměnu topných těles a případně i nahradit stará okna. Financování úprav by šlo z rozpočtu města.

Zatím není jasné, kdy bude záměr muzea realizován. Jestliže bude úspěšné s žádostí o norský grant, práce na stálé expozici by mohly dle vyjádření ředitele muzea začít v roce 2020. Rovněž nejsou prozatím známy náklady ani konkrétní rozsah stavebních úprav, které by financovalo město.


Ředitel Regionálního muzea a galerie uvádí, že současná stálá expozice technicky již neodpovídá současné době, neboť je stará téměř 30 let. Nová expozice by měla v hlavních ohledech zachovávat většinu prvků interaktivního konceptu muzea hry a měla by je rozvíjet.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)