Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Řidiči na D11 hazardovali se životem svým i ostatních

Řidiči na D11 hazardovali se životem svým i ostatních

Hromadné couvání, otáčení a jízda v protisměru na D11. Řidiči hazardovali se životem svým i ostatních.

Hazard na dálnici
19. srpna 2018 - 08:00

Ve čtvrtek 16. 8. v 18:00 hodin se na dálnici číslo 11 ve směru z Hradce Králové do Prahy u exitu na 68. kilometru děly věci, které místní policisté ještě nepamatují. Téměř 30 vozidel v běžném provozu na dálnici couvalo, nebo se otáčelo, či dokonce jelo v protisměru. Danou událostí se v současné době zabývají policisté z dálničního oddělení Pravy.

K velmi nebezpečné situaci začalo docházet v 18:00 na dálnici č. 11 pár set metrů za exitem na 68. kilometru (u obce Chýšť – sjezd na Nové Město u Chlumce nad Cidlinou). Právě v těchto místech začali řidiči přijíždět k tvořící se koloně vozidel. Někteří z nich se rozhodli ulehčit si čekání a v rozporu se zákonem se začali vracet právě ke sjezdu na 68. kilometru. Ať byla záminka jakákoliv – hlášení v rádiu o koloně, doporučení navigace využít sjezdu, chování ostatních vozidel…není možné v souladu se zákonem na dálnici, kde se vozidla pohybují vysokou rychlostí jezdit v protisměru, či couvat.

Potom co nám danou událost oznámili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic ČR, kteří hromadné porušení zákona viděli na obrazovce, okamžitě na místo vyrazili policisté z blízkého okolí řešit vzniklou situaci a zabránit tak neštěstí. Po jejich příjezdu, již k porušování zákona nedocházelo a naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě.

Cizinka jela v kradeném vozidle pod vlivem návykové látky

Na tento přestupek pamatuje zákon pokutou ve správním řízení od 5 do 10 tisíc korun, může být vysloven zákaz řízení až na 1 rok a řidič získá 7 bodů. V současné době policisté vyhodnocují zajištěné kamerové záznamy s cílem ustanovit vozidla, potažmo jejich řidiče, kteří svým chováním vážně ohrozili bezpečnost silničního provozu, zdraví a životy ostatních účastníků provozu.

Rovněž policisté žádají řidiče, kteří v tu chvíli jeli daným místem ve směru z Hradce Králové a jejich vozidla jsou vybavena kamerami o jejich záznam, nebo o jiné informace, které pomohou ztotožnit bezohledné řidiče. Pokud máte takové informace, spojte se s dozorčí službou dálničního oddělení na telefonním čísle 974 523 181, nebo na lince tísňového volání 158.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval mjr. Bc. Jan Čížkovský, vrchní komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)